20 شوال 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۱/۰۲/۲۴ ۱۵:۳۱:۱۷
کد مطلب:  1955680
معاون وزیر آموزش و پرورش و رئیس سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور:
سالیانه، مبلغ 195 هزار میلیارد ریال صرف مدرسه سازی می شود

معاون وزیر آموزش و پرورش و رئیس سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور در آئین تجلیل از اساتید پیشکسوت و معلمان سرآمد مدیریت آموزش و پرورش شهرستان اسلام آباد غرب گفت: سالیانه، مبلغ 195 هزار میلیارد ریال صرف مدرسه سازی می شود.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش استان کرمانشاه، مهراله رخشانی مهر، معاون وزیر آموزش و پرورش و رئیس سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور، در آئین تجلیل از اساتید پیشکسوت و معلمان سرآمد مدیریت آموزش و پرورش شهرستان اسلام آباد غرب گفت: بیسار خوش حالم که امروز مهمان مردم شریف استان کرمانشاه هستم، استانی که به تعبیر مقام معظم رهبری ((سینه ستبر و چهره زیبای ایران اسلامی)) است.

وی افزود: سالیانه مبلغ 195 هزار میلیارد ریال، مشتمل بر 130 هزار میلیارد ریال اعتبار ملی، 30 هزار میلیارد ریال اعتبار استانی و سی و پنج هزار میلیارد ریال از سوی خیرین، صرف مدرسه سازی در سطح کشور می شود.

عضو شورای معاونین وزارت آموزش و پرورش خاطر نشان ساخت: ساخت مدرسه، منجر به تربیت انسان می شود و هرچه در این زمینه سرمایه گذاری شود، بازده بالاتری در آینده خواهد داشت.

مهراله رخشانی مهر تصریح نمود: سرانه فضای آموزشی نسبت به قبل انقلاب و علی رغم افزایش سه برابری جمعیت دانش آموزی، 350 درصد رشد داشته و نسبت مدارس تخریبی سطح کشور از 70 درصد در سنوات گذشته به 19 درصد در حال حاضر کاهش یافته است.

رئیس سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور در پایان گفت: پس از زلزله سال 96، با توجه ویزه مقام معظم رهبری و دولت به استان کرمانشاه و همچنین مساعدت کم نظیر خیرین مدرسه ساز، سرانه فضی آموزشی استان کرمانشاه، هفت دهم متر مربع افزایش یافته است و با دید ویژه و عنایت خاصی که دولت محترم نسبت به مقوله مدرسه سازی دارد، امیدواریم در آینده ای نزدیک این شاخص افزایش یابد.

به اشتراک بگذارید :