20 شوال 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۱/۰۲/۲۴ ۱۵:۲۷:۴۶
کد مطلب:  1955676
مدیرکل آموزش و پرورش فارس در جشن سپاس معلم آباده تاکید کرد:
سند تحول بنیادین، نقشه راه بزرگ جامعه فرهنگی کشور است

مدیرکل آموزش و پرورش فارس گفت: سند تحول بنیادین، از اسنادی است که سال‌هاست آموزه‌های آن مورد تاکید مقام معظم رهبری قرار گرفته است.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش فارس، محمد خلیل عسکری در جشن سپاس معلم با حضور فرهنگیان شهرستان آباده گفت:سند تحول بنیادین در حقیقت نقشه راهی است که به معلمان کمک می کند، تا در تربیت یک شهروند جهانی و با اخلاق ، موفق شوند.

 

مدیرکل آموزش و پرورش فارس گفت:با اشاره به بخشی از بیانات اخیر مقام معظم رهبری در جمع فرهنگیان کشور، این سند و پیروی از آن را مهمترین کار معلمان دانست و گفت: این سندنه تنها برای دانش‌آموز، بلکه بند بند آن، به نفع معلمان است، چرا که نظام رتبه‌بندی که مورد تایید مجلس شورای اسلامی قرار گرفته است، از همین سند برخاسته است.

عسکری، آسیب به منزلت معلمان را، یک هشدار جدی و به عنوان دغدغه رهبری معظم دانست و گفت: امروز پایگاه اجتماعی معلم دچار خدشه شده و همه باید تلاش کنیم تا معلمان، به جایگاه والا و بالای خود در جامعه ، دست پیدا کنند.

نظام رتبه‌بندی معلمان، به عنوان یکی از عواملی که باعث ترقی و رشد معلمان می‌شود، بحث دیگری بود که مدیر کل آموزش و پرورش فارس، در مورد آن گفت: نظام رتبه بندی، مورد تاکید مقام معظم رهبری است و در مجلس شورای اسلامی مورد تایید قرار گرفته است و خدمات دولت و مجلس، برای اجرایی شدن این طرح ستودنی است.

عسکری با تشکر از خدمات دولت و مجلس شورای اسلامی برای اجرایی شدن این طرح گفت: ما در نظام رتبه‌بندی نتوانستیم خدمات دولت و مجلس را به خوبی تشریح کنیم، همان‌طور که امروز نتوانستیم، جراحی اقتصادی دولت را به خوبی تفهیم کنیم.

مدیرکل آموزش و پرورش فارس گفت:جراحی اقتصادی دولت، دست رانت‌خواران و مفسدین اقتصادی را قطع می‌کند، و لازم است تا روشنگری لازم صورت گیرد تا میدان سوء استفاده، بسته شود.

مدیر کل آموزش و پرورش فارس، داشتن بصیرت، توسط مردم، و روشنگری و اطلاع رسانی دقیق از طرف دولت را، یکی از راه‌هایی دانست که جامعه امروز، با توجه به جراحی بزرگ اقتصادی دولت، به آن نیاز دارد.

توجه ویژه به بازنشستگان فرهنگی، توسعه و ساخت هنرستان‌های فنی و حرفه‌ای، توجه ویژه به کارآفرینی در دوران دبیرستان و تسریع اجرایی شدن نظام رتبه‌بندی از خواسته‌های مدیر کل آموزش و پرورش فارس بود که در این مراسم بررسی شد.

به اشتراک بگذارید :