20 شوال 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۱/۰۲/۲۱ ۱۹:۴۵:۰۰
کد مطلب:  1954709
پیام مدیرکل آموزش وپرورش شهر تهران در«پنجمین کنگره ی معلمان شهید و بیش از ١١٠٠ دانش آموز شهید»:
برای‌ رسیدن به‌ اهداف و آرمانهـای‌ والا راهـی‌ جـزمدرسـه‌ نداریم‌ و معلمان راهبران این نهاد اثرگذارند

.

در، «پنجمین کنگره ی معلمان شهید و بیش از1100دانش آموز شهید» آموزش و پرورش منطقه 16 شهر تهران که با پیام علیرضا کریمیان؛ مدیرکل آموزش و پرورش شهر تهران همراه بود، باقرزاده معاونت پرورشی و فرهنگی وزارت آموزش و پرورش و سردار سرتیپ پاسدار حسن حسن زاده فرمانده سپاه محمدرسول الله تهران و جمعی از مسئولین لشگری و کشوری در تالاراجتماعات مجتمع آموزشی دکتر شریعتی حضور داشتند.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش شهر تهران؛ علیرضا کریمیان مدیرکل آموزش و پرورش شهر تهران در این پیام با اشاره به اینکه عنوان از کلاس تا آسمان عنوان بسیار زیبایی‌ برای‌ کنگره معلمان و دانش‌ آموزان شهید است‌ گفت: کلاس کارگاه انسان سازی‌ است‌ کلاس جایگاهی‌ است‌ که‌ به‌ انسان هویت‌ و شخصیت‌ مـی‌ دهـد و به همین خاطر سـهم‌ نهـاد تعلـیم‌ و تربیت‌ در دفاع مقدس بالاست‌ چراکه  جبهه‌ هم‌ کلاس درس بود و جایگاهی‌ برای‌ اوج گرفتن‌، بالغ‌ شدن و درخشش‌.

وی مدرسه‌ را سنگ‌ بنای‌ تحولات انسانی‌ خواند و با بیان اینکه مدرسه‌ جایگاه همه‌ تحولات است‌ افزود: با این شرایط حق‌ این‌ است‌ که‌ مدرسـه‌ بیشـترین‌ پشـتیبان ارزشهای‌ والا باشد و اولین‌ سنگری‌  که‌ در برابر دشمن‌ قد اعلم‌ می‌ کند.

مدیرکل آموزش و پرورش شهر تهران معلمان و دانش‌ آموزان را خط‌ مقدم دفـاع دانست و گفت: مدرسه‌ انسان را به‌ جایگاهی‌ می‌ رساند که‌ خداوند به‌ خاطر وجود انسان به‌ خود تبریک‌ و تحسین‌ می‌ گویـد. (فتبـارک اﷲ احسن‌ خالقین‌).

 کریمیان با اشاره به اینکه در منویات مقام معظم‌ رهبـری‌ و بیانیـه‌ گـام دوم انقـلاب اسـلامی‌ جوانان جایگاه رفیعی‌ دارند که آینده انقلاب بر دوش آنها است‌ تاکید کرد: بیشترین‌ دوره تاثیر در آینده زندگی‌ انسان در دوران مدرسه‌ است‌ و‌ مدرسه‌ که‌ کانون پرورش جوانان است‌ نقطـه‌ امیـد بـرای‌ آینده سازی‌ و فرهنگ‌ سازی‌ است‌ و قدم اول هر هدف والایی‌ که‌ داریم‌ باید از مدرسه‌ آغاز کنیم‌.

 مدیرکل آموزش و پرورش پایتخت خدمتگزاری‌ در نهادی مقدس که سرچشمه خود را از وحی الهی گرفته است موجب افتخار و توفیقی از سوی پروردگار خواند و گفت: نهادی‌ که‌ با نسلی با شکوه و پـر افتخـار همواره و همیشه حماسه آفریده و می آفریند نسلی که در رهنمودهای مقام معظم رهبری همواره مورد تاکید و توجه بوده است نسلی که قابل اعتماد است.

وی آموزش و پرورش را نهادی بن بست شکن و حماسه آفرین برشمرد که با حداقل امکانات باعث پیشرفت و توسعه می شود و گزینه ای است قطعی برای مواجهه با دشمن در همه زمینه ها که با همیاری و روشنگری و تبیین معلمان خود میدان دار و صحنه آرای تمامی عرصه های مهم انقلابی، جهادی و آسمانی است.

کریمیان بر معلمان و فرهیختگان و عالمان و پارسایانی که با درس عشق و ایثار، معماران هنرمند جلوه های حماسی هستند و با جلوه گری آسمانی خود همواره فرهنگ ایثار و شهادت را در کنار وطن پرستی زنده نگه می دارند درود فرستاد و یادآور شد: معلمان برای رسیدن به اهداف و آرمان های والای انقلاب اسلامی در کنار پدران و مادران با تقوا و آزاده ایران زمین، مدرسه ای به افق جهان هستی گشوده اند، مدرسه ای در مسیر تحقق اهداف والا و تراز نظام مقدس اسلامی ایران چنان که امروز مدرسه عرصه و میدان پرورش نسل آینده اسلام است. همانطور که امام راحل فرمودند امیدمان به دبستانی هاست امروز باید با توجه به مدرسه و ارکان مدرسه در پی اعتلای اسلام و انقلاب و تربیت نسل آینده ساز ایران باشیم.

نسـلی‌ که در همه‌ صحنه‌ های‌ کشور نقش‌ آفرینی‌ کرده است‌ در هر رویداد ای‌ و هرجا که‌ نیاز بود کسی‌ شانه‌ زیر بار دهـد و در برابر مشکلات قد اعلم‌ کند این‌ معلمان بودند که‌ میدان داری‌ و صحنه‌ آرایی‌ کردند.

وی در پایان با سپاسگزاری‌ از همه‌ معلمان عزیـز که‌ به‌ ترویج‌ این‌ فرهنگ‌ ایثار و شهادت در جامعه‌ کمک‌ می‌ کنند افزود: برای‌ رسیدن به‌ اهداف و آرمانهـای‌ والا راهـی‌ جـز مدرسـه‌ نداریم‌. مدرسه‌ مسیر تحقق‌ اهداف والا را هموار می‌ کند. غفلت‌ از مدرسه‌ غفلت‌ از همه‌ آرمان های‌ جمهـوری‌ اسـلامی‌ اسـت‌. آینده جامعه‌ را هیچ‌ جایی‌ جز درون مدرسه‌ نمی‌ توان یافت‌. امروز مدرسه‌ فردای‌ اعـتلای‌ اسـلام اسـت‌. امـروز مدرسـه‌ را بایـد دریافت‌.

در ادامه، باقرزاده معاونت پرورشی و فرهنگی وزارت آموزش و پرورش درباب شهید گمنام عنوان نمود، این شهدا گمنام در زمین هستند و معروفترین در آسمان ها هستند، ایشان ابراز داشت، این آمادگی را دارد که کنگره به سبب اثربخشی بیشتردر جهاد تبیین، در برنامه ی جداگانه ای برای دانش آموزان و نوجوانان نیز اجراگردد، همچنین عنوان نمودند مواجهه ی حضوری با فرزندان به جهت تربیت درمسیر جهاد تبیین کمرنگ شده که همگی باید با جدیت تمام تلاش کنیم این نقطه ی اتصال قویتر و مثمرثمرتر گردد؛

پایان بخش این کنگره هنرنمایی و سخنان نقیبی، راوی جبهه و جنگ بود که باشور و معنویت خاصی،  و باقرائت دعای فرج، تشییع با شکوه شهید گمنام با حضور و همراهی خانواده ی معزز و معظم شهدا و مدعوین کنگره همراه بود.

به اشتراک بگذارید :