24 ذیقعده 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۱/۰۲/۱۹ ۱۸:۱۵:۰۰
کد مطلب:  1952594
با حضور سرپرست اداره کل آموزش و پرورش استان و به مناسبت هفته سلامت:
همایش تجلیل از مراقبین و سفیران سلامت استان گیلان(آوای سلامت)

همایش استانی تجلیل از مراقبین و سفیران سلامت استان گیلان(آوای سلامت) در دبیرستان استعداد های درخشان دوره دوم میرزاکوچک خان ناحیه یک رشت با حضور سرپرست اداره کل آموزش و پرورش و مسئولان دستگاه ها و نهاد های دولتی استان برگزار شد.

   به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش استان گیلان، محمد فائزی در این همایش، ضمن تشکراز زحمات همه همکاران و دانش آموزان به عنوان مراقب و سفیر سلامت به خصوص در ایام کرونا، خاطر نشان کرد: همکاران و دانش آموزانی که این مسیر را انتخاب کردند و در این راه قرار گرفتند، نه تنها به فکر سلامت خود هستند،  بلکه نحوه مراقبت از سلامت دیگران را نیز می‌دانند، بنابراین سفیر سلامت هستند.

وی در ادامه با اشاره به اینکه سلامت، خط قرمز احکام اسلامی است؛ افزود:  در احکام اسلامی، اولویت اول را سلامت در نظر می گیرند و با توجه به اینکه عبادات واجب است،  تا جایی واجب می شمارند که به سلامت انسان لطمه ای وارد نشود. همچنین بسیاری از عبادات برای حفظ سلامت ما است و نمونه کامل این عبادت که به سلامتی ختم می شود، روزه داری در ماه مبارک رمضان است که نقش مهمی در حفظ سلامتی ما دارد.
سرپرست اداره کل آموزش و پرورش در ادامه به وجه مهم سلامت جسمی اشاره کرد و گفت: ما در این زمینه نیاز به فرهنگ‌سازی در بخش سلامت داریم، یعنی باید به فکر سلامتی خود باشیم و آنجا که پای سلامتی درمیان باشد، اولویت با سلامت است.


فائزی همچنین به شعار هفته سلامت«سلامت سیاره ما، سلامت ما» اشاره کرد و اظهار داشت: باید در سیاره ما اکسیژن لازم وجود داشته باشد تا ما بتوانیم راحت نفس بکشیم و سلامت باشیم.سلامت سیاره ما دلیل بر سلامت ما است و متأسفانه بیشترین آسیب ها را انسان به سیاره رسانده است. بنابراین رابطه ای  بین سلامت من و سلامت سیاره من وجود دارد که باعث می شود بگوییم؛ آیا من میتوانم با حفظ سلامتی خود باعث سلامت سیاره خود شوم؟


   شایان ذکر است در پایان مراسم از مراقبین سلامت مرکز استان و همچنین سفیران سلامت منتخب استان تقدیر شد.
استان گیلان ۶۰ هزار سفیر سلامت دانش آموزی دارد.

به اشتراک بگذارید :