24 ذیقعده 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۱/۰۲/۱۹ ۰۹:۲۳:۰۷
کد مطلب:  1951137
مدیر کل آموزش و پرورش استان قم:
شورای شهر اصلی ترین بازوی تعلیم و تربیت است/ لزوم حمایت از خیرین برای رفع کمبود سرانه آموزشی قم

مدیر کل آموزش و پرورش استان قم گفت: نظام تعلیم و تربیت باید به عنوان یک دستگاه زیرساختی مورد توجه تمام دستگاه ها قرار بگیرد و شورای شهر نیز از این موضوع استثنا نیست و می تواند نقش بی بدیلی در تسهیل گری امورات زیرساختی آموزش و پرورش داشته باشد.

 به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش قم، علیرضا رحیمی در جلسه کمیسیون عمران و حمل و نقل شورای اسلامی شهر قم که با موضوع نرخ گذاری سرویس مدارس برگزار شد، با اشاره به اینکه شورای اسلامی شهر به عنوان مرجع و مرکز تصمیم گیری در ابعاد مختلف شهر است و نقش بی بدیلی دارد، اظهار کرد: یکی از دستگاه هایی که گستردگی فعالیتش در سطح شهر و استان در مقایسه با دستگاه های دیگر بی نظیر است؛ نظام تعلیم و تربیت می باشد که طیف زیادی از خانواده ها را دربر می گیرد. 
وی ادامه داد: شورای اسلامی شهر می بایست نگاه زیرساختی به دستگاه تعلیم و تربیت داشته باشد و انتظار داریم شورای شهر قم نقش بیشتری در این زمینه ایفا کند. 
مدیرکل آموزش و پرورش استان قم با بیان اینکه بخش زیادی از وقت و انرژی این اداره کل و مدارس صرف رسیدگی به ساختمان مدارس، آسفالت و... می شود، گفت: نظام تعلیم و تربیت باید به عنوان یک دستگاه زیرساختی مورد توجه تمام دستگاه ها قرار بگیرد و شورای شهر نیز از این موضوع استثنا نیست و می تواند نقش بی بدیلی در تسهیل گری امورات زیرساختی آموزش و پرورش داشته باشد. 
رحیمی افزود: در بازگشایی مدارس پس از محدودیت های کرونایی بیشترین اعتراضات خانواده ها مربوط به سرویس مدارس بود که امیداویم با تعامل و همکاری بتوانیم این دغدغه را از دوش دانش اموزان و خانواده هایشان برداریم. 
وی با تاکید بر اینکه بعد از کرونا وضعیت تربیتی دانش آموزان بسیار متفاوت شده است، ابراز کرد: ما باید در هر بخشی اقدامات ترویجی، تبلیغی و تربیتی را تقویت کنیم و با هم افزایی این دوران گذر را به نحو مطلوبی سپری کنیم. 
مدیر کل آموزش پرورش استان قم خاطر نشان کرد: شورای اسلامی شهر اصلی ترین بازوی تعلیم و تربیت است که امیداریم با همکاری بتوانیم مهمترین مشکل ما که کمبود سرانه فضای آموزشی است را با رفع موانع و حمایت از خیرین مدرسه ساز رفع کنیم.

به اشتراک بگذارید :