22 جمادی‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۶/۳۱ ۱۱:۳۰:۰۰
کد مطلب:  Ut58sMqK
فرماندار پردیس در آئین افتتاح ساختمان آموزش و پرورش این شهرستان:
غفلت از آموزش و پرورش موجب بروز اختلالاتی جبران ناپذیری در جامعه خواهد شد

همزمان با سی و یکم شهریورماه و روز جشن ملی شکوفه ها، ساختمان آموزش و پرورش پردیس با حضور مدیر کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران، نمایندۀ مردم تهران در مجلس شورای اسلامی، فرماندار، شهردار و امام جمعۀ پردیس افتتاح شد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران، مرتضی حیدری، فرماندار پردیس در این آئین، ضمن عرض تبریک به مناسبت فرارسیدن سال نوی تحصیلی، آموزش و پرورش را محور توسعه در کشورهای موفق دنیا دانسته و گفت: به خوبی می توان دریافت که کشورهای توسعه یافته، بخش اعظمی از سرمایۀ خود را بر روی آموزش و پرورش متمرکز کرده اند و این در حالی است که دین مبین اسلام، توصیه های ویژه ای نسبت به حوزۀ تعلیم و تربیت داشته است.

وی در ادامه، ارتقای جایگاه و وضعیت معلم را از مهم ترین وظایف و دغدغه های اصلی آموزش و پرورش نسبت به جامعه برشمرده و ضمن تقدیر از تأسیس ادارۀ آموزش و پرورش در شهرستان پردیس، افزود: استقلال مدیریت آموز و پرورش پردیس با تمام تلاش ها و ممارست های بسیار در جهت رفاه حال فرهنگیان این منطقه اقدامی بسیار ارزشمند و ستودنی است.

فرماندار پردریس در بخش دیگری از سخنان خود، ضمن تأکید بر این امر که امروز آموزش و پرورش باید محور کلیۀ فعالیت ها قرار بگیرد، معلم را محور نجات جامعه دانسته و در ادامه خواستار توجه ویژه به جایگاه و مقام شامخ معلم در میان عموم افراد جامعه شده و اظهار داشت: ریشۀ تمام کاستی ها در جامعه، به دلیل عدم توجه به جایگاه ویژۀ آموزش و پرورش است.

این مقام مسئول، غفلت از آموزش و پرورش را زمینه ساز بروز مشکلات بزرگ برشمرده و تصریح کرد: غفلت از آموزش و پرورش موجب بروز اختلالاتی جبران ناپذیری در جامعه خواهد شد و این دقت نظر مسئولان امر به این حوزه اجتناب ناپذیر است.

بهروز نعمتی، عضو هیئت رئیسه و نمایندۀ مردم تهران در مجلس شورای اسلامی، نیز ضمن تبریک به مناسبت فرا رسیدن سال تحصیلی جدید، با اشاره به این امر که اگر بنا باشد تحول بزرگی در جامعه اتفاق بیافتد، در نظام آموزشی کشور رخ خواهد داد، گفت: ایجاد تحول در آموزش و پرورش می تواند کشور را به نقطۀ مثبت در تولید علم و ثروت برساند.

وی در ادامه، تفهیم شأن و مقام معلم به نحو صحیح و شایسته برای عموم اقشار جامعه را یکی از مهم ترین ضروریات هر جامعه دانسته و عملکرد مطلوب معلم را یکی از هم ترین دستاورد های شناخت مردم از این قشر فداکار برشمرده و ادامه داد: معلم عزیزترین قشر جامعه است و در این راستا، باید انگیزۀ معلمان شریف را بالا برده و زمینه های آرامش آنان را در جامعه فراهم سازیم.

به اشتراک بگذارید :