24 ذیقعده 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۱/۰۲/۱۲ ۱۷:۰۵:۵۵
کد مطلب:  1947489
به مناسبت هفته بزرگداشت مقام معلم برگزار شد؛
تقدیر فرمانده سپاه صاحب الزمان (عج) استان اصفهان از فرهنگیان شاغل در اداره کل آموزش و پرورش

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش استان اصفهان در دوازدهمین روز از اردیبهشت ماه ۱۴۰۱ سردار سرتیپ مجتبی فدا فرمانده سپاه صاحب الزمان ( عج ) استان اصفهان با حضور در مراسم نماز جماعت کارکنان اداره کل آموزش و پرورش استان با تبریک روز معلم و عید سعید فطر از زحمات جامعه فرهنگیان تقدیر کرد.

در این مراسم سردار سرتیپ مجتبی فدا با اشاره به اینکه پیامبر اکرم(ص)، بهترین و بزرگترین معلم ما مسلمانان است اظهار داشت: تلاش و مجاهدتی که معلم در امر آموزش و پرورش دانش آموزانش از خود نشان می دهد حاصلش تربیت دانش آموزانی ست که در آینده افراد نمونه و شاخص هایی می شوند  که معلم در باقیات صالحات آثار و اعمال خیرشان شریک است .

وی افزود : استان اصفهان در ایثارگری استان شاخص کشور است . از  ۳۶ هزار دانش آموز شهید کشور ۶۰۰۰ نفر مربوط به استان اصفهان است که تاثیر گذاری معلمان و نفوذ کلامشان در اعزام این عزیزان به جبهه ها موثر بود.

فرمانده سپاه صاحب الزمان(عج) استان اصفهان با اشاره به ایثارگری فرهنگیان و معلمان در دوران دفاع مقدس تصریح کرد : نمونه ای از شهدای فرهنگی شهید محسن وزوایی بود. او اولین کسی بود که وارد سفارت آمریکا شد و در بسیاری از عملیات های دفاع مقدس حضور داشت .

سردار سرتیپ مجتبی فدا در ادامه به موضوع مهم " جهاد تبیین " اشاره کرد و بیان داشت : مقام معظم رهبری( مدظله العالی )  در چند ماه گذشته بر جهاد تبین تاکید کردند و فرمودند:  جهاد تبین امری فوری و واجب است که یک معلم می تواند این موضوع را برای دانش آموزانش در کلاس تبین کند. 
وی در پایان به آسیب های استفاده نادرست از  فضای مجازی بر روی دانش آموزان اشاره کرد و از زحمات معلمان استان اصفهان در امر آموزش و پرورش دانش آموزان تشکر کرد .
در ادامه ی این مراسم سرهنگ علی پیمان صفت مسئول سازمان بسیج فرهنگیان استان اصفهان، دو حلقه انگشتری تیمن و تبرک شده دستان مبارک رهبر معظم انقلاب  حضرت امام خامنه ای (مدظله العالی) همراه با ذکر و قرائت ادعیه بر انگشتر توسط معظم له که به همت سازمان بسیج فرهنگیان کشور تهیه شده بود را به فرمانده سپاه حضرت صاحب الزمان(عج) استان اصفهان و مدیر کل محترم آموزش و پرورش استان اهدا کرد. همچنین دو جلد کتاب با عنوان «چهل حدیث نوکری درباب خدمت رسانی به مردم» که توسط سازمان بسیج فرهنگیان کشور جمع آوری و تالیف گردیده بود به همراه لوح تقدیر به ایشان اهدا شد.
در پایان این مراسم فرمانده سپاه حضرت صاحب الزمان(عج) استان اصفهان به همراه مسئولین سازمان های بسیج فرهنگیان و بسیج دانش آموزی استان به پاس زحمات فرهنگیان و نیز تجلیل از مقام شامخ معلمان با اهداء شاخه گل به حاضرین در برنامه ادای احترام کردند.

به اشتراک بگذارید :