18 جمادی‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۶/۳۱ ۱۲:۰۴:۲۴
کد مطلب:  PQlPwnhw
مدیر کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران در آئین جشن شکوفه ها در رودهن:
آموزش و پرورش باید به نیازهای روز دانش آموزان توجه ویژه ای داشته باشد

آئین نواخته شدن زنگ شکوفه ها و آغاز سال تحصیلی 96-1395، با حضور مدیر کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران، قاسم میرزایی نیکو، نمایند مجلس دماوند، فیروزکوه و رودهن، اعضای شورای شهر رودهن، نمایندۀ امام جمعه و نمایندۀ ولی فقیه، مدیر و جمعی از کارکنان آموزش و پرورش در دبستان دخترانۀ پروین اعتصامی رودهن برگزار شد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران، عبدالرضا فولادوند راد، مدیر کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران در این آئین، ضمن تبریک به مناسبت فرارسیدن روزهای مهر و بازگشایی مدارس و هفتۀ دفاع مقدس گفت: هفتۀ دفاع مقدس، یادآور نام کسانی است که از جان خود گذشتند تا برای این مرز و بوم امنیت را به ارمغان آورند.

وی سرمایۀ انسانی را مهم ترین سرمایۀ هر جامعه دانسته و ضمن تأکید بر اهمیت به کارگیری درست نیروی انسانی در جایگاه های تخصصی، افزود: کودکان و نوجوانان ما مهم ترین سرمایۀ انسانی جامعه هستند و باید با تمام تلاش به تعلیم و تربیت آنان توجه ویژه ای داشته باشیم.

فولادوند راد، ضمن ابراز خرسندی از این امر که آموزش در عصر جدید به سمت ارتقای حقوق شهروندی و سطح دانش اجتماعی عمومی حرکت کرده است، ادامه داد: امروز آموزش باید از سطح کتاب و دفتر فراتر رفته سبک جدید زندگی را به دانش آموزان منتقل کند.

مدیرکل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران، به روز بودن و تسلط به دانش و فن آوری روز را یکی از مهم ترین ابزارها در دست هر معلم دانسته و ضمن تأکید بر ارتقای سطح دانش و همسان سازی آن با علم روز در میان فرهنگیان، اظهار داشت: آموزش و پرورش باید به نیازهای روز دانش آموزان توجه ویژه ای داشته باشد.

این مقام مسئول حفاظت و حراست دانش آموزان از آفت ها و آسیب های روز اجتماعی را از دیگر وظایف مهم آموزش و پرورش نسبت به دانش آموزان برشمرده و ضمن تقدیر از اقدامات ارزندۀ دولت تدبیر و امید در حوزۀ آموزش و پرورش، خاطر نشان کرد: نظر ویژۀ مقام معظم رهبری و به تبع آن اقدامات سازندۀ دولت محترم تدبیر و امید در حوزۀ آموزش و پرورش از زمان استقرار آموزش و پرورش را به سمت پویایی و پایایی سوق داده است.

وی در ادامه، ضمن تأکید ویژه بر جایگاه حساس و سازندۀ اولیا در ارتقای سطح دانش، آگاهی و خلاقیت دانش آموزان را امری مهم و خطیر برشمرده و بر همین اساس گفت: آموزش و پرورش نیازمند مشارکت همه جانبۀ اولیا در سطح آموزش دانش آموزان است.

فولادوند راد در بخش دیگری از سخنان خود، ضمن تقدیر از تلاش های ارزشمند فرهنگیان در کشور، افزود: فرهنگیان همواره در نخستین صفوف تعیلم و تربیت با عزمی راسخ آمادۀ انتقال دستاوردها و مفاهیم ارزشی به دانش آموزان بوده اند و نیز آماده اند تا سال تحصیلی جدید را با حضور بیش از 13 میلیون دانش آموز جشن بگیرند.

به اشتراک بگذارید :