9 ربیع‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۶/۳۱ ۰۹:۳۲:۵۷
کد مطلب:  llfLyyOp
مرتضی تمجیدی مدیر کل آموزش وپرورش استان زنجان
180 هزار دانش آموز در زنجان وارد کلاس های درس می شوند

مدیر کل آموزش و پرورش استان زنجان گفت: سوم مهر امسال، همزمان با آغاز اولین روز سال تحصیلی 95 - 96، 180 هزار دانش آموز دختر و پسر در مقاطع تحصیلی ابتدایی، دوره اول و دوم متوسطه، وارد هشت هزار کلاس درس می شوند.

مرتضی تمجیدی در نشست خبری در جمع خبرنگاران ضمن تبریک اعیاد هفته ولایت و امامت و هفته دفاع مقدس افزود: اقدامات و برنامه ریزی های مورد نیاز برای آغاز سال تحصیلی 95 – 96 برای دانش آموزان و معلمان در استان زنجان در قالب پروژه مهر انجام شد.
وی یادآورشد: تاکید بر شروع سال تحصیلی بر اساس شاخص های کمی و کیفی در سطح مدارس این استان به طور ویژه ای در این پروژه لحاظ شده است.
مدیر کل آموزش و پرورش استان زنجان گفت: در سال تحصیلی جدید 15 هزار و 350 نیروی فرهنگی در بخش اداری، پشتیبانی و خدماتی در خدمت تعلیم و تربیت دانش آموزان این استان هستند.
وی اظهار کرد: از این تعداد نیرو هشت هزار و 500 نفر در کلاس های درس عهده دار آموزش و پرورش قشر آینده سازان جامعه هستند.
تمجیدی تاکید کرد: پروژه مهر به منظور آغاز و آماده سازی ظرفیت ها برای سال تحصیلی جدید در قالب پنج کارگروه اصلی فعالیت می کند که تابستان امسال کارگروه های تحصیلی و دفاع مقدس به ابتکار آموزش و پرورش استان زنجان به آن اضافه شد.
وی ادامه داد: نظارت و بازرسی های مستمر از مدارس در قابل پروژه مهر انجام و نقاط ضعف و قوت بررسی و کاستی ها رفع شد.
مدیر کل آموزش و پرورش استان زنجان، از تعمیر و تجهیز فضای 336 مدرسه در تابستان امسال خبرداد و گفت: این تعمیرات در قالب ارودهای جهادی طرح هجرت 3 با همکاری این اداره کل، سپاه و اداره کل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس این استان انجام شده است.
تمجیدی با بیان اینکه طی هفته دولت امسال 12 پروژه توسط مجمع خیران مدرسه ساز و اداره کل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس استان زنجان به بهره برداری رسیده و تحویل آموزش و پرورش شده است، افزود: 12 پروژه دیگر نیز در برج مهر همزمان با بازگشایی مدارس به بهره برداری می رسد و یک پروژه 12 کلاسه خیرساز نیز در کوی خرداد برای ناحیه دو زنجان کلنگ زنی می شود.
وی به مراسم استانی جشن شکوفه های برای دانش آموزان اول ابتدایی در آخرین روز شهریور اشاره کرد و افزود: این مراسم همچون سال های گذشته همزمان در سراسر استان زنجان به طور متمرکز در دبستان ابتدایی پسرانه غدیر در منطقه اسلام آباد زنجان برگزار می شود.
تمجیدی از برگزاری مراسم بازگشایی مدارس در سوم مهر با حضور معاون وزیر آموزش و پرورش در استان زنجان خبرداد و تاکید کرد: این مراسم نیز به طور متمرکز در هنرستان رضوان شهرک زیباشهر راس ساعت هشت صبح برگزار می شود.
سال تحصیلی 95 – 96، 17 هزار و 998 دانش آموز دختر و پسر کلاس اولی در 31 شهریور وارد کلاس های درس خواهند شد.
99 درصد از دانش آموزان این استان در سامانه سناد ثبت نام خود را قطعی کرده اند و مابقی دانش آموزان نیز تا پایان شهریور ثبت نام خود را قطعی می کنند.

به اشتراک بگذارید :