18 ربیع‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۶/۳۱ ۰۹:۲۴:۲۵
کد مطلب:  o8Jb5dG0
مدیر کل آموزش و پرورش استان زنجان:
720مدرسه استان زنجان به اینترنت متصل شده اند

مرتضی تمجیدی مدیر کل آموزش و پرورش استان زنجان بابیان اتصال720مدرسه ی استان به اینترنت گفت: استان زنجان 1.5 درصد دانش آموزان کل کشور را به خود اختصاص داده است که در سهمیه استخدامی نیز بر حسب تعداد دانش آموزان استان 1.5 درصد استخدام ها به استان اختصاص می‌یابد.

مرتضی تمجیدی در نشست خبری با اصحاب رسانه به مناسبت آغاز سال تحصیلی اظهار داشت: جذب نیرو در آموزش و پرورش از دو طریق جذب فارغ التحصیلان دانشگاه فرهنگیان و نیز جذب نیرو از طریق برگزاری آزمون های استخدامی برای رشته‌هایی که تربیت نیرو را در دانشگاه فرهنگیان نداشته ایم صورت می گیرد.

وی تعداد افراد جذب شده در آزمون استخدامی سال گذشته 85 نفر دانست و تصریح کرد: این افراد پس از طی دوره آموزشی یکساله فعالیت خود را آغاز می کنند که این میزان جذب نیرو از میزان 75 نفر سهمیه اختصاصی به استان بیشتر بوده است.

 

* امسال ما شاهد حضور180 هزار دانش آموز در مدارس استان هستیم

مدیرکل آموزش و پرورش استان زنجان با بیان اینکه امسال ما شاهد حضور180 هزار دانش آموز در مدارس استان هستیم، خاطر نشان کرد: سال تحصیلی 95-96  با حضور 180 هزار دانش آموز از روز سوم مهرماه در سطح مدارس استان آغاز می‌شود.

وی تشریح کرد: در سال تحصیلی جدید 15 هزار فرهنگی در 2 هزار و 200 آموزشگاه در بیش از 8 هزار کلاس درس کار خود را آغار می کنند و تمهیدات لازم برای ساماندهی دانش آموزان و معلمان در قالب پروژه مهر انجام شده است.

تمجیدی با ابراز اینکه جامعه هدف آموزش و پرورش تمامی افراد جامعه را در بر می‌گیرد، تصریح کرد: آموزش و پرورش به قدری فراگیر و مهم است که دغدغه تمامی مردم است و حساسیت‌های بالایی بر روی این نهاد تربیتی وجود دارد.

وی در پاسخ به نتایج و عملکرد داوطلبان کنکور استان ابراز کرد: فعلا نتایج کنکور اعلام نشده است و نتایج رتبه های برتر کنکور نیز در دست جمع آوری است تا بتوان تعداد نفرات برگزیده استان را مشخص ساخت.

مدیرکل آموزش و پرورش استان زنجان با بیان اینکه در کنکور امسال 200 نفر از دانش آموزان شهر زنجان حائز رتبه زیر 2 هزار شده اند، افزود: با توجه به افزایش ظرفیت پذیرش دانشجو درصد زیادی از دواطلبان کنکور در دانشگاه پذیرش می‌شوند اما اطلاعات اینکه چه درصدی از دانش آموزان استان حائز رتبه‌های برتر بوده اند در حال جمع آوری است.

وی با اشاره به اینکه تک نوبته شدن مدارس در راستای کیفیت بخشی به مدارس استان انجام می‌شود عنوان کرد: 95 درصد از مدارس در سطح استان تک نوبته هستند و سعی شده است تا تمامی مدارس تک نوبته شوند اما  با توجه به کمبود فضاهای آموزشی ناچار به استفاده دو نوبته از مدارس استان هستیم.

 

* بخشی از مشکلات هدایت تحصیلی دانش آموزان تابعی از مشکلات اقتصادی جامعه است

تمجیدی با اشاره به اینکه بخشی از مشکلات هدایت تحصیلی دانش آموزان تابعی از مشکلات اقتصادی جامعه است، عنوان کرد: در انتخاب رشته تحصیلی نیازمند تعامل و همکاری خانواده‌ها و سایر دستگاه‌ها هستیم و بخشی از مشکلات و مواردی که در این رابطه وجود دارد تابعی از شرایط اقتصادی جامعه است.

وی گفت: استقبال و توجه زیادی به رشته تجربی در بین دانش آموزان وجو دارد است که سعی شده است تا این موضوع مدیریت شود و ما بدنبال آن هستیم تا توزیع متوازان دانش آموزان در تمامی رشته ها را با توجه به علایق، نیازهای بازار کار و استعداد دانش آموزان  داشته باشیم.

مدیرکل آموزش و پرورش استان زنجان با اشاره به گذراندن دوره های آموزشی برای کتب جدید التالیف تصریح کرد: مدت زمان حضور دانش اموزان با ارائه کتب جدید تغییری نمی کند و برای دروس جدید التالیف همکاران دوره دیده و برای دبیرانی که قرار است این دروس را تدریس کنند نیز دورهای توجیهی برگزار شده است .

وی تعداد مدارس هوشمند استان را 720 مدرسه اعلام کرد و ابراز کرد: 720 مدرسه به اینترنت متصل شده اند و بیش از 2 هزار کلاس درس به صورت هوشمند اداره می‌شودکه این میزان 25 درصد کلاس های درس استان را شامل می شود.

تمجیدی در پاسخ به سوال خبرنگاری مبنی بر عدم استفاده از موبایل در مدارس توسط دانش آموزان، گفت: استفاده از فناوری‌های جدید توسط کودکان و نوجوانان باید با مدیریت والدین همراه باشد و نظارت بر استفاده از این ابزارها در ابتدا باید از طریق خانواده‌ها انجام شود .

وی افزود: آوردن گوشی همراه توسط دانش آموزان ممنوع است وبرای آشنایی دانش آموزان درس تفکر سواد رسانه‌ای به دروس دانش آموزان اضافه شده است و سعی شده است تا نحوه صحیح تعامل با رسانه ها به دانش آموزان دوره دوم متوسطه در قالب این دروس آموزش داده شود.

مدیرکل آموزش و پرورش استان زنجان خاطرنشان کرد: برای تامین عدالت آموزشی در مناطق روستایی و کیفیت بخشی آموزشی در روستاها از امسال طرح راهبران آموزشی به اجرا گذاشته می‌شود./خبرگزاری موج رسا

به اشتراک بگذارید :