9 ربیع‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۶/۳۱ ۰۹:۱۲:۰۶
کد مطلب:  n3uzgo1G
معاون پشتیبانی اداره کل آموزش و پرورش استان:
مدارس زنجان 23 میلیارد ریال بابت خدمات زیر ساختی بدهی دارد

یعقوبعلی عبادی معاون پشتیبانی اداره کل آموزش و پرورش استان زنجان گفت: مدارس این استان 23 میلیارد ریال بابت هزینه های آب، برق و گاز به شرکت های خدمات رسان بدهی دارند.

یعقوب علی عبادی  در نشست خبری با خبرنگاران افزود: سال 90 هیات دولت مصوبه ای داشت که در بند سه این مصوبه مقرر شده بود از محل پرداخت یارانه ها 50 درصد حامل های انرژی مراکز آموزشی و پرورشی از تخفیف برخوردار هستند.
وی تاکید کرد: این مصوبه در قانون بودجه سال 91 گنجانده شده و در بودجه سال 92 به بعد این مصوبه لحاظ نشده و آموزش و پرورش نتوانسته است تعهدی را که در قبل این مصوبه بوده، پرداخت کند.
معاون پشتیبانی اداره کل آموزش و پرورش استان زنجان گفت: متاسفانه قطعی حامل های انرژی در کل کشور از سوی شرکت های خدمات رسان وجود دارد و دستگاه ها و شرکت های خدمات رسان موظف و مکلف هستند هزینه کارکردهای خود را دریافت کنند.
عبادی اظهارکرد: در سطح استان زنجان 23 میلیارد ریال بابت حامل های انرژی به شرکت های آب، برق و گاز بدهی داریم.
وی ادامه داد: طی روزهای گذشته این شرکت ها مبادرت به قطع انشعابات برخی از مدارس در این استان کرده اند که رایزنی هایی در این خصوص انجام شده است.
معاون پشتیبانی اداره کل آموزش و پرورش استان زنجان گفت: جلسه شورای آموزش و پرورش این استان به ریاست استاندار زنجان برگزار و مقرر شد این دستگاه تعلیم و تربیت با شرکت های خدمات رسان نشستی داشته باشد و بدهی به عنوان دیون لحاظ و کارکردهای جاری در قبض های آب، برق و گاز مدارس به روز اعلام شود.
عبادی تاکید کرد: یکی از مشکلات ما در قبض های ارسالی از سوی شرکت های خدمات رسان، لحاظ بدهی های گذشته است که مدارس توان پرداخت این مبالغ را ندارند.
وی خاطرنشان کرد: در جلسه شورای آموزش و پرورش مقرر شد مکانیزمی تعریف و از اول مهر امسال همه کارکردهای جاری آب، گاز و برق مدارس به روز ابلاغ و بدهی های گذشته که به صورت دیون است، بررسی، تامین اعتبار و بدهی به شرکت ها پرداخت شود.
معاون پشتیبانی اداره کل آموزش و پرورش استان زنجان گفت: بر اساس تاکید و دستور صریح استاندار این استان، هیچ دستگاهی حق قطع انشعابات آب، برق و گاز مدارس را ندارد.
عبادی افزود: فقط در 23 مدرسه زنجان قطعی آب و برق وجود داشت که هم اکنون برای اول مهر مشکلی در خصوص قطعی انشعابات نداریم.
وی تاکید کرد: با لحاظ کارکرد جاری مدارس و به شرطی که در قبض ها بدهی گذشته لحاظ نشود، پرداخت انجام خواهد شد و در غیر این صورت قادر به پرداخت نخواهیم بود./خبرگزاری ایرنا
 

به اشتراک بگذارید :