9 ربیع‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۶/۳۱ ۰۹:۰۵:۱۹
کد مطلب:  HWoTMzeH
معاون آموزش متوسطه اداره کل آموزش و پرورش استان زنجان:
هدایت تحصیلی ‌دانش‌آموزان زنجانی با اولویت بازار کار انجام شد

محمودشهبازی معاون آموزش متوسطه ی آموزش و پرورش استان زنجان گفت: روند هدایت تحصیلی امسال به گونه‌ای انجام شد که علاقه، استعداد، بازار کار و مهارت در اولویت قرار داشت.

محمود شهبازی درنشست خبری با خبرنگاران  با بیان اینکه از سال گذشته مدرسه کنکور در نواحی یک و دو راه‌اندازی شده و آموزش‌های رایگان به دانش‌آموزان در راستای آماده‌سازی برای شرکت در کنکور ارائه می‌شد، اظهار داشت: راه‌اندازی مدارس کنکور در کسب رتبه‌های برتر تاثیرگذار بوده است.

وی با تاکید بر اینکه در سال تحصیلی امسال 91 درصد از دانش‌آموزان در مقطع متوسطه ثبت نام کرده‌اند، ابراز کرد: هشت درصد باقی‌مانده نیز تا پایان این هفته ثبت نام می‌شوند.

معاون آموزش متوسطه ی اداره کل آموزش و پرورش استان با اشاره به اینکه در رشته علوم انسانی امسال شاهد استقبال دانش‌آموزان بودیم، تصریح کرد: هدایت تحصیلی انجام شده برای دانش‌آموزان نیز بر حسب علاقه، نیاز بازار کار و امکانات موجود انجام شده است.

وی با بیان اینکه با بررسی‌های انجام شده در سالهای گذشته رشته تجربی بیشترین متقاضی را به خود اختصاص می‌داد، بیان کرد: بخشی از این نیازها کاذب بود.

شهبازی با تاکید بر اینکه آمادگی کاملی برای شروع سال تحصیلی جدید داریم، خاطرنشان کرد: 31 شهریورماه امسال در حدود 17 هزار و 998 کلاس اولی با عنوان " روز غنچه‌ها" سال تحصیلی را آغاز می‌کنند.

وی با اشاره به اینکه دوره اول متوسطه نیز در قالب جشن " جوانه‌ها" سال تحصیلی را آغاز می‌کنند، افزود: امسال تمامی فعالیتهای آموزش و پرورش برای بازگشایی مدارس در غالب پروژه مهر اجرایی می‌شود.

این مقام مسئول به تغییرات به وجود آمده در ساختار نظام آموزشی کشور در سال‌های اخیر و استقرار پایه دهم در دوره متوسطه یادآور شد: روند هدایت تحصیلی امسال به گونه‌ای انجام شد که علاقه، استعداد، بازار کار و مهارت در اولویت قرار داشت./خبرگزاری تسنیم

به اشتراک بگذارید :