19 ربیع‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۶/۳۱ ۰۸:۴۱:۰۲
کد مطلب:  InuRCr7a
معاون تربیت بدنی و سلامت آموزش و پرورش استان زنجان
دانش‌آموزان از سوی هیئت‌های ورزشی استان زنجان استعداد‌یابی می‌شوند

معاون آموزش و پرورش استان زنجان با اشاره به لزوم فعال‌سازی کانونهای ورزشی درون مدرسه‌ای گفت: امسال استعداد‌یابی دانش‌آموزان از سوی هیئت‌های ورزشی استان انجام می‌شود.

 ذبیح‌الله تاراسی درنشست خبری با تاکید بر اینکه از سال گذشته ابلاغیه‌ای از سوی وزارتخانه متبوع به منظور فعال‌سازی کانونهای ورزشی درون مدرسه‌ای و برون مدرسه‌ای صادر شده است، اظهار داشت: مربیان مدارس از این طرح استقبال خوبی داشتند.

وی به تعامل و همکاری دو جانبه با اداره کل ورزش و جوانان استان در راستای استعدادیابی دانش آموزان در رشته‌های مختلف ورزشی اشاره کرد و افزود: امسال استعداد‌یابی دانش آموزان در مدارس از سوی هیئت‌های ورزشی استان انجام می‌شود.

معاون تربیت بدنی و سلامت آموزش و پرورش استان زنجان به برگزاری المپیادهای مدرسه‌ای در رشته‌های مختلف اشاره کرد و گفت: برگزاری این المپیادها نیز نقش تاثیرگذاری در شناسایی ظرفیتها و تواناییهای دانش‌آموزان دارد.

وی با تاکید بر اینکه شناسایی استعدادهای دانش آموزان ازطریق معلمان ورزشی نیز در مدارس انجام می‌شود، خاطرنشان کرد: این دانش آموزان به سمت کانونهای درون و برون مدرسه‌ای هدایت می‌شوند.

تاراسی به اجرای طرح "سباح" در مدارس استان اشاره کرد و گفت: این طرح در راستای آموزش شنا برای دانش‌آموزان در نظر گرفته شده و در سطح مدارس استان لازم الاجرا نیست.

وی با بیان اینکه در صورت جذب مشارکت اولیا دانش‌آموزان طرح صباح در مدارس اجرایی می‌شود، عنوان کرد: در این بخش نیز قراردادهای خوبی با سالن‌های شنا در استان منعقد کردیم.

معاون تربیت بدنی و سلامت آموزش و پرورش استان زنجان با اشاره به اینکه استان زنجان نیز به تبعیت از وضعیت کشوری شرایط خوبی در بخش مربیان بهداشت ندارد، ابراز کرد: مربیان مازاد در رشته‌های زیست‌شناسی و تجربی با تبدیل وضعیت به عنوان مربی بهداشت در حال فعالیت هستند.

به اشتراک بگذارید :