18 ربیع‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۶/۲۹ ۱۴:۱۴:۲۹
کد مطلب:  2ynC37b7
به مناسبت بازگشایی مدارس صورت گرفت
دیدار مسئولین اداره ی کل آموزش وپرورش زنجان با امام جمعه استان

به مناسبت بازگشایی مدارس،تنی چند از مسئولین اداره ی کل آموزش وپرورش زنجان ،در محل دفترامام جمعه ی محترم و محبوب استان با ایشان دیدار کردند.

بنا به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش استان ،در این دیدار آیت الله خاتمی امام جمعه ی استان ضمن تبریک عید ولایت وفرارسیدن ماه مهر اظهار داشت : هر گونه هزینه برای آموزش وپرروش سرمایه گذاری ارزشمندی به حساب می آید و برای نیل به اهداف عالیه نظام مقدس تعلیم وتربیت باید دو مقوله آموزش و پرورش به موازات هم حرکت نموده و رشدمتوازنی داشته باشند.

 ایشان افزودند:شناسایی نخبگان و پرورش آن ها یکی از وظایف مهم آموزش وپرورش می باشد و همچنین برای ساختن ایران اسلامی باید دانش آموزان در کنار تعلیمات رسمی با مهارت های زندگی بیشتر و بهنر آشنا شوند و این نقش الگو بودن معلم را بیشتر نمایان می سازد چراکه دانش آموزان رفتار معلم را آموخته و در عمل نشان می دهند.

در ادامه مرتضی تمجیدی مدیر کل آموزش و پرورش استان ضمن قدردانی از رهنمودها و حمایت های امام جمعه ی محترم استان ابراز نمودند تربیت بر اساس استعدادهای دانش آموزان و رفع نیازهای اجتماعی ایشان ، یکی از اهداف مهم آموزش و پرورش می باشد.

وی افزود:یکی از دغدغه های آموزش و پرورش رشد کمی و کیفی می باشد وبراین اساس 1500نفر از معلمان دوره ی تغییر کتب درسی را گذرانده اند و تعمیرات مورد نیاز مدارس وهمچنین ثبت نام و جذب حداکثری دانش آموزان صورت پذیرفته است.

تمجیدی گفت:امسال 15000معلم در8000هزارکلاس درس تعلیم وتربیت 180000دانش آموز را بر عهده خواهند گرفت.

در پایان لوح تقدیر و هدیه ای به پاس حضور صمیمانه ی امام جمعه ی محترم استان در مدارس به خصوص شرکت در نماز جماعت مدارس استان به ایشان اهدا گردید.

به اشتراک بگذارید :