22 جمادی‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۶/۲۹ ۱۱:۲۵:۵۰
کد مطلب:  QKXWfEwD
پا به پای مهر/مدیر آموزش و پرورش فیروزکوه:
معلمان بهترین امانتداران سرمایه های جامعه هستند

مدیر آموزش و پرورش فیروزکوه در سخنرانی پیش از خطبه های نماز جمعۀ این شهرستان گفت: معلمان بهترین امانتداران سرمایه های جامعه که همان دانش آموزان هستند.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران، یعقوب ایمانی، مدیر آموزش و پرورش فیروزکوه، در سخنرانی پیش از خطبه های نماز جمعۀ این شهرستان به مناسبت آغاز سال تحصیلی 96-95 و بازگشایی مدارس، ضمن تبریک دهه ولایت و بصیرت و آغاز سال تحصیلی جدید، دانش آموزان را بهترین سرمایه های جامعه دانسته و گفت: این عزیزان بهترین زمان عمر خود را که از کودکی تا جوانی در مدارس سپری می کنند و در دست معلمان به امانت گذاشته می شوند.

وی با اشاره به این امر که معلمان با توکل بر خداوند و با یادگیری از سیره نبوی و ائمه معصومین (ع)، دانش آموزان را به امانت گرفته و در راه تهذیب و تعلیم آنان قدم بر می دارند، ادامه داد: فرهنگیان عزیز در مدت 9 ماه تحصیلی به دانش آموزان علاوه بر مباحث علمی و آموزشی، مباحث اخلاقی و دینی و ارزشی و سبک زندگی ایرانی اسلامی را یاد می دهند و این یکی از افتخار آمیز ترین دوران زندگی هر معلم و آموزش و پرورش است.

مدیر آموزش و پرورش فیروزکوه در ادامه به دستاورد ها و شاخص های عملکرد و کسب رتبه های برتر استانی و کشوری در این شهرستان اشاره و تصریح کرد: کسب 16 رتبه استانی و 4 رتبه کشوری در مسابقات فرهنگی هنری، ورزشی، قرآن، عترت و نماز و المپیاد ها و مسابقات آموزشی ما حصل تلاش دانش آموزان و فرهنگیان کوشای این منطقه است.

وی افزود: افتتاح دبستان ابوعلی سینا در دشت ناصر و افتتاح اولین مدرسه خیر ساز شهرستان با نام دبیرستان شادروان پیمان گوهری در شهر ارجمند خبر داده و اظهار داشت: تجهیز مدارس به سیستم های گرمایشی و امکانات مدارس هوشمند در دستور کار است.

این مقام مسئول در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به برنامه های مدیریت آموزش و پرورش شهرستان فیروزکوه در سال تحصیلی جدید، اظهار داشت:عملکرد و فعالیت شورای پروژه مهر پیگیری کننده اهداف و برنامه های یک سال تحصیلی جدید است که در این راستا 3 جلسه دبیرخانه شورا و 15 جلسه کارگروه های تخصصی شورای پروژه مهر در فیروزکوه صورت پذیرفته است.

ایمانی ساماندهی نیرو های جدید الورود به آموزش و پرورش از قبیل دانشجو معلمان و سرباز معلمان و همچنین انتصابات مدیران و معاونین مدارس را از اقدامات اخیر وصرت گرفته در این مدیریت برشمرده و یادآور شد: رنگ آمیزی و شاداب سازی مدارس در غالب طرح هجرت 3، صدور ابلاغ تمامی معلمان مدیران و معاونین و عوامل اجرایی مدارس نیز تا به امروز طبق برنامه ریزی انجام شده صورت پذیرفته است.

به اشتراک بگذارید :