9 ربیع‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۶/۲۹ ۱۰:۴۶:۲۰
کد مطلب:  phKszWgf
به منظور تبیین برنامه های بازگشایی مدارس
شورای آموزش وپرورش استان زنجان تشکیل جلسه داد.

باهدف پرداختن به موضوع بازگشایی مدارس وبرگزاری شایسته برنامه های در نظر گرفته شده در این خصوص،چهارمین جلسه ی شورای آموزش وپرورش استان زنجان در سالن غدیر اداره کل آموزش پرورش برگزار شد.

بنا به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش وپرورش ،در این جلسه اسداله درویش امیری استاندار و رییس شورای آموزش و پرورش استان زنجان با تاکید بر حل مشکلات مالی مدارس از طریق انجمن اولیا و مربیان وحضور مسئولین آموزش وپرورش در جلسات این انجمن افزود ،حل مشکلات آموزش و پرورش همت همگانی را می طلبد و تمامی دستگاه های استان باید در کنار آموزش و پرورش برای رفع مشکلات موجود کوشاباشند.

وی افزود:آموزش دانش آموزان هنگامی پایدار خواهد بود که اولیای ایشان نیز واقف به این تعلیمات بوده و خود را ملزم به رعایت آنها بدانند و همچنین ارتباط مستمر خود را با مدرسه حفظ نمایند.

 

این مقام مسئول در ادامه ابراز امیدواری نمود شبکه های مجازی،رسانه ها،خانواده ها و آموزش وپرورش به کمک هم آمده و موجب ارتقا امر تعلیم وتربیت شوند.

 

 در ادامه مرتضی تمجیدی مدیر کل آموزش وپرورش استان با اشاره به اینکه هدف نظام تعلیم وتربیت پرورش انسان رشد یافته وتامین نیازهای جامعه می باشدگفت:تا کنون به دنبال ارتقا کمی وکیفی آموزش وپرورش استان زنجان بوده و سعی نموده ایم نیروهای انسانی را با مطلوب ترین حالت ساماندهی کنیم و براین اساس امسال 15هزار معلم آموزش بیش از 180هزار دانش آموز را در بیش از8هزار کلاس بر عهده خواهند گرفت.

 

دبیر شورای آموزش و پرورش استان افزود ،در دولت تدبیر و امید حقوق معلمان با افزایش 70درصدی روبه رو بوده و همچنین ساز و کارهایی برای تقویت بنیه ی علمی معلمان در نظر گرفته شده و اجرا گردیده است.

وی افزایش پوشش تحصیلی،افزایش درصد قبولی در شاخه ی نظری وپیش دانشگاهی،کسب عناوین برتردرجشنواره های مختلف وپروژه ی مهر وفیلم رشد ومسابقات علمی و کاربردی و...،توسعه پژوهش دانش آموزی،ارتقا پوشش تحصیلی دوره ی اول متوسطه،تاسیس آموزشگاه نانو،کسب حدود200رتبه ی زیر 2000،کسب دو مدال نقره توسط دودانش آموز استان را از دست آوردهای آموزش وپرورش در دولت تدبیر و امید بر شمرد.

 

درپایان یعقوبعلی عبادی معاونت پشتیبانی و توسعه ی اداره کل آموزش و پرورش استان به صورت آماری و به تفصیل عملکرد آموزش و پرورش استان را طی سال های گذشته ارائه نمود.

به اشتراک بگذارید :