18 ربیع‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۶/۲۷ ۱۳:۴۶:۵۲
کد مطلب:  V8hPk2QM
معاون پرورشی در مراسم اختتامیه فعالیتهای تابستانی:
اعتماد خانواده ها به آموزش و پرورش یک سرمایه است

محمود عباسی معاون پرورشی و فرهنگی اداره کل آموزش و پرورش استان در مراسم اختتامیه فعالیتهای تابستانی کانون سهروردی زنجان، اعتماد خانواده ها به برنامه های آموزش و پرورش را یک سرمایه برای این دستگاه خواند و اظهار امیدواری کرد که برنامه ها در سال های آتی از لحاظ کیفی و کمی توسعه یابند.

به گزارش معاونت پرورشی وفرهنگی اداره کل:محمود عباسی با تبریک پیشاپیش بازگشایی مدارس و همچنین گرامیداشت هفته دفاع مقدس و تقارن این هفته با بازگشایی مدارس و بویژه دهه امامت و ولایت و اعیاد سعید قربان و غدیر به تمامی اولیای محترم و مهیمانان عزیز حاضر در جلسه ، از زحمات رییس کانون سهروردی و همکارانشان و اداره فرهنگی و هنری اداره کل که در سراسر استان برنامه های متنوعی را در تابستان برنامه ریزی و اجرا نمودند تشکر و قدردانی کرد.

وی افزود : کانون سهروردی زنجان یکی از 426 پایگاه  تابستانی آموزش و پرورش در سطح  استان بود و براین اساس اوقات فراغت بیش از  82000 نفر روز دانش آموز در این پایگاه ها غنی سازی شد.

معاون پرورشی و فرهنگی اداره کل آموزش و پرورش استان با اشاره به اعتماد خانواده ها به برنامه های آموزش و پرورش آن را یک سرمایه قابل  افتخار برای این دستگاه خواندند و افزودند : خانواده ها فرزندانشان را با طیب خاطر در اختیار آموزش و پرورش قرار می دهند تا با شرکت در برنامه های مختلف و متنوع تربیتی آموزش و پرورش اوقات فراغت آنها در یک محیط مطمئن و مورد اعتماد به نحو احسن و بصورت بهینه غنی سازی شود.  

این مقام مسئول با تاکید بر اینکه  همه این فعالیتها باید به تربیت منتهی گردد افزود:  رویکرد ما در این برنامه ها این است که به دانش آموزان نشاط و شادابی ببخشیم  و با تکنیک های لازم بتوانیم عزت نفس و  اعتماد به نفس آنها را بالا ببریم .

عباسی گفت : براساس اسلوب های تربیتی خانواده ها یکی از سه روش  تربیتی را دنبال می کنند ؛ در بعضی از آنها  یا فرزندان کاملا آزاد و رها هستند و بدون نظارت های لازم به بچه ها آزادی مطلق می دهند .در روش دیگر خانواده ها استبدادی و خیلی سختگیر هستند و مثل عروسک کوکی با بچه ها برخورد می کنند  که امروزه هیچ کدام از این روش ها  مورد قبول نیست یعنی بر اساس اسلوب روانشناسی اگر ما یک حکومت اقتدارطلبانه را در خانواده حاکم بکنیم به نتیجه نخواهیم رسید لذا ما باید با دادن اختیار و آگاهی و  آزادی مسئولانه به بچه ها از آنها مسئولیت بخواهیم.

معاون پرورشی و فرهنگی اداره کل آموزش و پرورش استان افزود : امروزه روش های تربیتی نه والدین سالار است و نه فرزندسالار،بلکه تربیت سالار است و اگرفرآیند تربیتی تربیت سالار شد ما می توانیم انسان مکتبی مثل شهید رجایی و جهان آرا به جامعه تحویل بدهیم . دانش آموزانی در تراز جمهوری اسلامی که تمام سرمایه اش را کف دستش می گیرد ودر خدمت به اسلام و کشور و در تحصیل علمش عاشقانه ایثار جان می کند.

وی با اشاره به هدف اصلی تمامی برنامه ها و فعالیتهای حوزه معاونت پرورشی و فرهنگی که همانا تربیت اسلامی است گفت ؛  ما سعی می کنیم  که نشاط و پویایی را برای خانواده ها و دانش آموزان به ارمغان آوریم  تا در معبر این نشاط و پویایی و شادابی به هدف اصلی خود که تربیت اسلامی ، قرآنی ،تربیت متعادل و متوازن دانش آموزان است دست پیدا کنیم.

عباسی در پایان با تشکر از اعتماد خانواده ها به آموزش و پرورش اظهار امیدواری کرد ،در سال های آتی برنامه های این دستگاه هم به لحاظ کمی و هم به لحاظ کیفی توسعه یابد.

 

به اشتراک بگذارید :