19 ربیع‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۶/۲۷ ۱۳:۴۱:۳۵
کد مطلب:  4mZ9Fnzi
دبیر پروژه مهر آموزش و پرورش استان زنجان:
مدارس زنجان میزبان 179 هزار دانش‌آموز است

دبیر پروژه مهر آموزش و پرورش استان زنجان با اشاره به اینکه پروژه مهر تا 15 مهرماه ادامه دارد، گفت: مدارس استان در سال تحصیلی جاری میزبان 179 هزار دانش‌آموز است.

محمود شهبازی گفت: پروژه مهر نماد مدیریت و برنامه‌ریزی در فرآیند تعلیم و تربیت است.

وی با اشاره به اینکه عملیات اجرایی پروژه مهر از تیر ماه سال جاری آغاز شده است، تصریح کرد: این پروژه تا 15 مهر ادامه دارد.

دبیر پروژه مهر آموزش و پرورش استان زنجان با بیان اینکه مهم‌ترین دستاورد پروژه مهر برنامه‌ریزی هماهنگی مدیران در قالب محورهای تعیین شده در مدارس است، اضافه کرد: تابستان بستر مناسبی برای حرکت مدیران به وضعیت مطلوب و عالی در قالب پروژه مهر است.

شهبازی با اشاره به اینکه پروژه مهر به منظور ارتقای کمی و کیفی فعالیت‌های آموزش و پرورش در آستانه بازگشایی مدارس و توفیق هرچه بیشتر در امر تعلیم و تربیت می‌تواند نقش کاملا موثر و مفیدی داشته باشد، گفت: ضروری است که پروژه مهر به عنوان اقدامی سازنده، موثر و سازمان یافته در هر سال تحصیلی برای آماده‌سازی مدارس صورت پذیرد.

وی با بیان اینکه همه فعالیت‌های آموزش و پرورش که منجر به بازگشایی خوب و مطلوب مدارس می‌شود در قالب پروژه مهر قرار می‌گیرد، بیان کرد: به همین دلیل نخستین اقدام اداره کل تشکیل کار گروه‌های پنج گانه با وظایف تعریف شده و بر اساس دستورالعمل به فعالیت می‌پردازد.

دبیر پروژه مهر آموزش و پرورش استان زنجان با اشاره به فعالیت کار گروه سازماندهی و کار گروه تعمیر و تجهیز اضافه کرد: کار گروه توجیه و تبلیغ و اطلاع رسانی، کار گروه تایید صلاحیت و کار گروه نظارت و ارزیابی کارگاه های پنجگانه پروژه مهر است.

وی اعلام کرد: در استان زنجان دو کار گروه پوشش تحصیلی و جذب دانش‌آموزان بازمانده از تحصیل و کار گروه گرامیداشت هفته دفاع مقدس با توجه به اهمیت هر دو موضوع به صورت ابتکاری تشکیل و مشغول فعالیت است.

دبیر پروژه مهر آموزش و پرورش استان زنجان با اشاره به اینکه برای تحقق اهداف ترسیم شده تاکنون نشست‌های آموزشی مختلفی برای دبیران و اعضای ستاد پروژه مهر برگزار شده است، اظهار کرد: این نشست‌ها با هدف نظارت و کنترل محورهای مهم این طرح در سطح مدارس برگزار شده است.

شهبازی برای مدیران مدارس تاکنون دوره‌های آموزشی با عناوین مختلف پروژه مهر در نواحی و مناطق 14 گانه تشکیل شده است، خاطر نشان کرد: طی یک ماه و نیم گذشته تیم‌های ارزیابی پروژه مهر به طور مستمر از مدارس استان بازدید کرده‌اند.

وی با اشاره به کارشناسان فعال در تیم ارزیابی بر روند اجرای برنامه اجرایی - عملیاتی هدایت تحصیلی آگاهانه، ساماندهی مطلوب نیروی انسانی و فضاهای آموزشی و استقرار پایه دهم که امسال به عنوان محور در پروژه مهر نگاه ویژه‌ای به آن شده است، گفت: ارتقای توانمندی علمی و حرفه‌ای مدیران و دبیران مهم‌ترین محور این پروژه است.

دبیر پروژه مهر آموزش و پرورش استان زنجان اعلام کرد: با توجه به نزدیک بودن زمان بازگشایی مدارس جلسه‌ای با هدف بررسی نقاط ضعف و قوت اقدامات انجام شده و سرعت بخشیدن به فعالیت‌های کاری باقی مانده در پروژه مهر 95 و آماده‌سازی مدارس و استقبال از دانش‌آموزان برگزار شد.

شهبازی با اشاره به به اینکه اقدامات پروژه مهر در دو بخش انجام شده است، خاطر نشان کرد: این اقدامات در بخش درون سازمانی (اداره کل، مناطق و مدارس) و برون سازمانی (همکاری با سایر سازمان‌ها و نهادها) انجام  می‌شود.

وی با اشاره به اینکه در راستای پروژه مهر شیوه‌نامه به تمام مناطق و مدارس ارسال و جلسه شورای پروژه مهر تشکیل شده است، اضافه کرد: تشکیل جلسات کار گروه‌ها و بررسی تخصصی موضوعات در این کار گروه‌ها، برنامه‌ریزی و بازدید و نظارت  فرایندی بر عملکرد مناطق و تبیین موضوع در جلسات رؤوسای مناطق از جمله دیگر اقدامات است./فارس

به اشتراک بگذارید :