22 جمادی‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۶/۲۷ ۱۲:۲۶:۱۰
کد مطلب:  WoS9dObm
مدیر آموزش و پرورش ورامین در نشست هماهنگی اردوهای راهیان نور:
بیش از 2000 دانش آموز ورامینی در ارودهای راهیان نور شرکت کردند

مدیر آموزش و پرورش ورامین در نشست هماهنگی اردوهای راهیان نور این شهرستان، با اشاره به این امر که بیش از 2000 دانش آموز ورامینی در ارودهای راهیان نور شرکت کردند، گفت: ثبات انقلاب و نظام مدیون ایثارگری و از خود گذشتگی شهد است.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران، امیر محمدی، مدیر آموزش و پرورش ورامین، در نشست هماهنگی اردوهای راهیان نور این شهرستان، گفت: دانش آموزان می‌توانند در طول این اردو و سفرمعنوی  با کسب شناخت از شهدا و فرهنگ ایثار و شهادت، روحیه معنوی خود را تقویت کنند تا بتوانند با روحیه سرشار از ایمان و تعهد به فعالیت‌های خود بپردازند.

وی افزود: در این اردوهای چندروزه دانش آموزان علاوه بر بازدید از مناطق عملیاتی، در برنامه های فرهنگی و هنری نیز شرکت می کنند.

مدیر آموزش وپرورش ورامین با بیان این که باید زمینه آشنایی و ارتقای نگرش دانش آموزان را نسبت به ارزش های اسلام و حماسه آفرینی های رزمندگان اسلام در طول هشت سال دفاع مقدس فراهم کنیم، تصریح کرد: نسل آینده ساز انقلاب اسلامی، باید با فر هنگ شهادت وایثارگران آشنا شده واین برنامه برای ایجاد تحول در محتوای دروس آمادگی دفاعی و در راستای تفاهم نامه سازمان بسیج مستضعفین و وزارت آموزش و پرورش برگزار شده که نتایج خوبی بدنبال داشته است.

مدیر آموزش و پرورش ورامین با اشاره به این امر که وظیفه ما به عنوان یک مسئول و پرچمدار آموزش و پرورش در راستای ایثارگری های شهدا  جانبازان، آزادگان این است که مفاهیم و ارزش های مهم فرهنگی جامعه را که راه شهیدان است به فرزندان خود انتقال داده تا آن ها با ارزش ها و فرهنگ جامعه آشنا شوند، اظهار داشت: ارزش ها ارکان اصلی فرهنگ جامعه را تشکیل می دهد و این مهم به واسطه بازدید دانش آموزان  از سرزمین های نور اتفاق می افتد.

وی در خاتمه اظهار امیدواری کرد: انشا الله با همدلی و همراهی همه فر هنگیان گرامی بتوایم فاصله مدارس را با اداره به حداقل رسا نده ودر محیطی آرام با حمایت همه جانبه و رعایت اخلاق شاهد پویایی و رشد آموزش و پرورش شهرستان ورامین باشیم.

گفتنی است پیش از سخنان مدیر آموزش و پرورش ورامین اعضای شورای معاونین هر کدام گزارشی از بر نامه ها، اقدامات صورت گرفته و توفیقات خود را اعلام کردند.

در خاتمه پیرامون دستورات جلسه (برنامه های   بازگشایی مدارس و هفته دفاع مقدس،  بررسی هزینه فوق برنامه های مدارس، اردوی راهیان نور و سیستم گرمایشی مدارس ) بحث و تبادل نظر شد.

 

 

به اشتراک بگذارید :