22 جمادی‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۶/۲۴ ۱۲:۱۳:۵۶
کد مطلب:  gMorOSky
معاون علمی وفناوری رئیس جمهور :
دانش آموزان نخبه الگوی جامعه هستند

معاون علمی وفناوری رئیس جمهور درجمع نخبگان علمی گفت: دانش آموزان مدال آورنده المپیادها الگوی جامعه هستند.

به گزارش مرکز اطلاع رسانی وروابط عمومی وزارت آموزش و پرورش؛ سورنا ستاری در مراسم تجلیل از افتخارآفرینان بنیادهای علمی کشور سال 94 که عصردیروز درسالن آمفی تئاتر دانشگاه تربیت دبیر شهید رجایی برگزار شد،گفت: پایه  اقتصاد کشور نیروی انسانی تحصیل کرده است و کشوردر این خصوص ظرفیت و پتانسیل بالایی دارد که باید فضای جامعه طوری تغییر کند تا به دانش آموزان اهمیت داده شودواین تغییردر جامعه باید توسط دانش آموزان نخبه اتفاق بیفتد.

رئیس بنیاد ملی نخبگان افزود: خروجی های دبیرستانی ما علیرغم تمام مشکلات از کشورهای دیگر بالاتر هستند چرا که این خروجی ها اعتماد به نفس، ایمان و اعتقاد دارند

معاون علمی و فناوری رئیس جمهورافزود: شما دانش آموزان اول راه هستید که باید استعداد ذاتی شما توسط خانواده هایتان تبلور یابد .

ستاری تصریح کرد: جامعه کنونی اکنون در یک مقطع حساس به سر می برد و آن این است که اقتصاد نفتی بایدبه اقتصاد دانش بنیان تبدیل شود .

وی بااشاره به الگو بودن دانش آموزان نخبه خاطرنشان کرد: تنها تحصیل کردن آینده جامعه را رقم نمی زند بلکه این پیشرفت است که می تواند فرهنگ جامعه را متحول کند

رئیس بنیاد ملی نخبگان افزود: به جای اینکه بگوئیم مملکت برای ما چه کاری کرده است باید از خود سئوال کنیم ما برای کشور خود چه خدمتی انجام داده ایم وباید بدانیم دراین موقعیتی که قرار گرفته ایم مدیون مملکت خود هستیم.

 

 

 

 

به اشتراک بگذارید :