22 جمادی‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۶/۲۳ ۰۸:۰۰:۰۰
کد مطلب:  KfuXci2U
معاون تربیت بدنی و سلامت وزیرآموزش وپرورش:
با شعار" به مدرسه باز می گردیم "فعالیتها ورزشی را به حیاط مدرسه برده ایم

معاون تربیت بدنی و سلامت وزیر آموزش و پرورش گفت: با شعار به مدرسه باز می گردیم فعالیتها ورزشی را به حیاط مدرسه برده ایم.

به گزارش مرکزاطلاع رسانی وروابط عمومی وزارت آموزش وپرورش پیش از ظهر امروز، مهرزاد حمیدی در جلسه ستاد عالی سومین المپیاد ورزشی درون مدرسه ای که در ساختمان شهید رجایی آموزش و پرورش برگزار شد اظهار کرد: المپیاد ورزشی درون مدرسه ای بزرگترین نهضت داوطلبی در کشور است و حدود 4 میلیون و 500 هزار دانش آموز در این المپیاد حضور داشتند.

وی افزود:المپیاد ورزشی درون مدرسه ای بر اساس فرمایش مقام معظم رهبری مبنی بر انتظار ایشان از جوانان و نوجوانان ، تحصیل، تهیذیب و ورزش است. رئیس جمهور نیز وزارت ورزش و و همه دست اندرکاران ورزش را به توجه به ورزش مدارس توصیه می کند و می گوید نوجوانان و جوانان باید در دبستان ورزش را آغاز کنند.

حمیدی تصریح کرد: فعالیتهای ما برنامه محور و مدرسه محور است که مهمترین آن ها درس تربیت بدنی است که توسط 33 هزار دبیر تربیت بدنی در مدارس آموزش داده می شود و با ایجاد المپیاد ورزشی درون مدرسه ای، حیات پویا و ورزش صبحگاهی برای رسیدن به ورزش همگانی تلاش می کنیم.

معاون تربیت بدنی و سلامت وزارت آموزش و پرورش افزود: در زمینه ورزش قهرمانی نیز کانونهای درون مدرسه ای ، طرح مدرسه قهرمان و کانون های برون مدرسه ای را داریم و امسال برای سومین سال است که می خواهیم المپیاد ورزشی درون مدرسه ای را برگزار کنیم که اهداف آن ارتقای آمادگی جسمانی و سلامت روحی، ترویج ورزش همگانی و استعدادیابی است.

وی،تقویت نهضت داوطلبی، ورزش جوانمردانه و آموزه های پهلوانی ، ترویج مدیریت جمعی و ترویج مشارکت جویی، مسئولیت پذیری و ایجاد کار تیمی  را از اهداف عمومی المپیادها دانست وافزود: خوشبختانه در المپیاد درون مدرسه ای ما مشارکت خانواده ها، معلمان و دانش آموزان را داشتیم و توانستیم المپیک را به حیات مدرسه ببریم و دانش آموزان با شادی و نشاط و با جدیت جداول این المپیاد را تعقیب می کنند علاوه بر این در مدارس استثنایی نیز بحث پاراالمپیاد را برگزار می کنیم .

حمیدی از اجرای سرود المپیاد  همراه سرود ملی دراین المپیاد خبردادوافزود : در برنامه ها ما مشعل برای المپیاد پیش بینی نکرده بودیم اما در تمام مدارس این اتفاق رخ داده است و همزمان با آغاز بازی ها مشعل المپیاد روشن می شود .

وی گفت: ما با شعار به مدرسه باز می گردیم فعالیتها را به مدرسه برده ایم و باید بگوییم دانش آموزانی که امروز در سکوی قهرمانی المیپادهای درون مدرسه ای قرار می گیرند در آینده ای نزدیک اعضای تیم ملی خواهند بود که قهرمانی های ملی کسب خواهند کرد.

معاون تربیت بدنی و سلامت وزارت آموزش و پرورش خاطرنشان کرد: المپیادهای درون مدرسه ای در روستاها ، مناطق عشایری ، مدارس استثنایی و حتی مدارس دوردست نیز برگزار می شود و بر اساس اطلاعات ما از 13 میلیون دانش آموز حدود 4 میلیون و 500 هزار دانش آموز در این المپیاد شرکت کرده اند و بیش از 2 میلیون و 800 هزار دانش آموز بزرگترین نهضت داوطلبی را در کشور راه اندازی کردند و اگر در گوگل سرچ کنید تصاویر زیادی از این المپیاد مشاهده می شود زیرا دانش آموزان شرکت کننده در این المپیادها هر کدام به عنوان یک خبرنگار فعالیت ها را در فضای مجازی منتشر می کنند.

حمیدی ازایجاد8 هزار رشته کانون خبرداد وافزود: بحث کانون های درون مدرسه ای نیز با هدف غربالگری استعدادها در نوبت بعد از ظهر مدارس برگزار می شود .

وی درخصوص مدارس تخصصی ورزش گفت: فدراسیون های هندبال ، والیبال ، بسکتبال این مدارس را ایجاد کردند و استعدادها را در یک مدرسه تجمیع کردند و فدراسیون تنیس نیز درخواست داده است تا مدرسه تخصصی ورزش نیز برای این ورزش ایجاد شود. ما در وزارت آموزش و پرورش 192 مدرسه تخصصی ورزش را تعریف می کنیم و 80 مدرسه غیردولتی ورزشی را نیز در دستور کار داریم که باعث می شود دانش آموزان به صورت حرفه ای ورزش را انجام دهند.

 

به اشتراک بگذارید :