25 شوال 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۶/۲۰ ۱۲:۰۵:۰۰
کد مطلب:  o06Apqm7
معاون پرورشی و فرهنگی اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران:
انتظار می رود مدارس بدون وابستگی به بخشنامه های اداری فعالیت های پویایی داشته باشند

معاون پرورشی و فرهنگی اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران، در دیدار با امام جمعه و نمایندۀ ولی فقیه و مدیر آموزش و پرورش پاکدشت، گفت: انتظار می رود مدارس بدون وابستگی به بخشنامه های اداری فعالیت های پویایی داشته باشند.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران، سید مجتبی هاشمی، معاون پرورشی و فرهنگی اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران، به همراه علی یزدان پناه، مدیر آموزش و پرورش پاکدشت باحضرت حجت الاسلام و المسلمین حاج آقا لزومی، امام جمعه و نمایندۀ ولی فقیه در شهرستان پاکدشت دیدار و گفتگو کردند.

سید مجتبی هاشمی، ضمن ارائه خلاصه گزارشی از فعالیتهای صورت گرفته حوزه قرآن و نماز طی یکسال گذشته به مهمترین طرح ها و برنامه های در حال اجرا، من جمله طرح ارتقای قرآن، جشن قرآن و مدارس طرح امین اشاره کرد.

هاشمی ضمن تأکید بر ایجاد یک کمیته همکاری از مجموعه هایی چون اوقاف و امور خیریه، امور مساجد، حوزه علمیه معاونت فرهنگی و اجتماعی شهرداری  جهت تامین اعتبار امور تربیتی آموزش و پرورش، گفت: دستورالعملهای  ثابت و پایداری وجود دارد که انتظار می رود مدارس بدون وابستگی به بخشنامه های اداری فعالیت های پویایی داشته باشند، از جمله دهه ی کرامت – مصباح الهدی و هیئت ها و تشکل ها ی دانش آموزی.

علی یزدان پناه ، مدیر آموزش و پرورش پاکدشت، ضمن یادآوری همکاری حوزه و آموزش و پرورش در زمینه های برگزاری نماز جماعت، جشن تکلیف متمرکز در مصلی و اعتکاف دانش آموزی در ماه های رجب و رمضان، اظهار داشت: برنامه ها برای اجرای 3 طرح، در جهت کمک به حوزه علمیه امام صادق (ع)، شناسایی دانش آموزان مستعد از دوران ابتدایی و تربیت آنها جهت ورود آگاهانه و با علاقه به حوزه علمیه امام صادق(ع)،  مدرسه معارف  و یک روز با شهیدان باید با جدیت پیگری شود.

حضرت حجت الاسلام لزومی، امام جمعه شهرستان پاکدشت نیز، ضمن تشکر از برگزاری چنین جلساتی مهمترین مسئله در آموزش و تربیت دانش آموزان را توجه به آرمان های انقلاب اسلامی ، جهت و انس با قرآن و اهل بیت و داشتن قدرت تحلیل مختصر در مسائل ضروری دانسته و در ادامه افزود: در این مسیر دشمنان زیادی وجود دارند که با شیوه های مختلف مشغول به کار هستند از جمله عرفان های کاذب که نباید از آنها غافل ماند.

این مقام مسئول همچنین پیشنهاد کرد: مجموع سخنرانی های مقام معظم رهبری(مدظله) با دانش آموزان و قشر فرهنگی جمع آوری شود و تا از طریق بررسی آنها نیازهای حوزه تربیت شناخته شده و جلساتی بر مبنای نیازهای فوری و بلند مدت برگزار گردد تا خروجی مطلوب ایجاد گردد.

به اشتراک بگذارید :