19 ربیع‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۶/۱۸ ۰۷:۴۷:۵۶
کد مطلب:  v0L0cLmr
با حضور معاون پرورشی و فرهنگی در اردبیل برگزار شد؛
نشست کمیته همکاری‌های حوزه علمیه و آموزش ‌و‌ پرورش

نشست منطقه 4 کشوری کمیته همکاری های حوزه های علمیه و آموزش و پرورش با حضور مشاور محترم وزیر و دبیر کمیته همکاری های حوزه های علمیه و آموزش و پرورش وزارت به میزبانی استان اردبیل برگزار شد.

 به گزارش معاونت پرورشی و فرهنگی ، در روز اول این نشست حجت الاسلام و المسلمین ملکی به همراه مدیر کل آموزش و پرورش استان  اردبیل و معاون پرورشی و فرهنگی استان زنجان و هیات همراه ضمن حضور در مزار شهدا و ادای احترام به آنها، در منزل شهید یوسفی حضور یافته و از نزدیک با خانواده این شهید بزرگوار دیدار و بر استواری در راه شهیدان تاکید و با آرمان های شهدا تجدید میثاق نمودند.

حجت‌الاسلام ‌و‌ المسلمین مجتبی ملکی در نشست کمیته همکاری‌های حوزه علمیه و آموزش ‌و‌ پرورش در اردبيل اظهار داشت: یکی از اولویت‌های اساسی وزارت آموزش ‌و ‌پرورش اجرای طرح‌ها و برنامه‌های فرهنگی است که در این زمینه طرح امین در بیش از  2000 مدرسه کشور استان اجرا می‌شود.

وی با اشاره به اینکه اجرای طرح امین در مدارس کشور موفقیت‌آمیز بوده است٬ افزود: یک روحانی در مدارس کشور به ارائه آموزش‌های فرهنگی٬ پژوهشی و معنوی می‌پردازد تا بتوانیم نسلی سالم و فرهیخته داشته باشیم.

دبير ستاد همكاري هاي حوزه علميه و آموزش و پرورش گفت: بعد از اجرای طرح تحول بنیادین اقدامات خوبی در حوزه برنامه‌های فرهنگی و تربیتی آموزش ‌و‌ پرورش کشور به وجود آمده است و ما درصدد هستیم امسال نیز برنامه‌های تربیتی٬ فرهنگی را در مدارس کشور افزایش دهیم که نیاز است در این زمینه آموزش‌ و‌ پرورش استان‌ها تعامل همه‌جانبه‌ای با ستاد اقامه نماز، تبلیغات اسلامی و حوزه های علمیه داشته باشند.

حجت‌الاسلام‌ و‌المسلمین ملکی بیان کرد: ستاد پژوهشی در استان‌های کشور راه‌اندازی شده است و باید بتوانیم با استفاده از روحانیان در مدارس، گام بزرگی در اجرای برنامه‌های فرهنگی و قرآنی برداریم که این یک امر اساسی و ضروری است.

وی تصریح کرد: در برنامه ششم یکی از محورهای اصلی، فعالیت‌های تربیتی وزارت آموزش و پرورش کشور است که در این زمینه تمام برنامه‌ها و تمهیدات لازم انجام شده است و انتظار می‌رود بتوانیم گام بزرگی برای پیشرفت برنامه‌های فرهنگی و تربیتی در برنامه ششم داشته باشیم.

دبير ستاد همكاري هاي حوزه علميه و آموزش و پرورش گفت: یکسان‌سازی و تولید انبوه از معضلات اساسی آموزش‌ و‌ پرورش است که در این زمینه نیاز است نگاه تربیتی در بین دانش‌آموزان فراگیر شود تا بتوانیم در شرایط فعلی گام بزرگی در توسعه برنامه‌های فرهنگی  قرآنی و تربیتی برداریم.

ساختار فعلی ستاد همکاریهای آموزش و پرورش با حوزه های علمیه نیازمند بازنگری است

محمود عباسی معاون پرورشی و فرهنگی اداره کل آموزش و پرورش استان با اعلام اینکه ساختار فعلی ستاد همکاریهای آموزش و پرورش با حوزه های علمیه نیازمند بازنگری است افزود : علی رغم تنگناهای مالی و ساختاری اقدامات گسترده ای در زمینه بحث های تربیتی و عقیدتی توسط این ستاد بویژه در مناسبت های مذهبی در سطح  مدارس استان انجام گرفته است اما هم در جهت ساختار و شفافیت مطالبات هر دو نهاد از همدیگر و هم در زمینه منابع مالی و منابع انسانی بویژه تامین طلاب با مشکل مواجه است .

وی با یاد آوری همکاریهای آموزش و پرورش استان با حوزه های علمیه زنجان بویژه در اجرای طرح امین در مدارس گفت : در جلسه اخیر ستاد همکاریهای استان مصوب شده است که حوزه های علمیه با اعزام طلاب در روز بازگشایی مدارس در قالب پروژه مهر همکاری نمایند.

گفتنی است در نشست منطقه  کشوری4 کمیته همکاری های حوزه های علمیه و آموزش و پرورش، معاونین پرورشی و فرهنگی استان های آذربایجانشرقی، آذربایجانغربی، زنجان، کرمانشاه، کردستان و همدان حضور دارند.

به اشتراک بگذارید :