27 ربیع‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۶/۱۷ ۱۵:۵۰:۰۰
کد مطلب:  R8T70CKy
رئیس ادارۀ روابط عمومی سازمان نهضت سوادآموزی وزارت آموزش و پرورش:
کمک والدین دانش آموزان در حوزه های مختلف تحصیلی می تواند در بهبود کیفیت تحصیل ایفای نقش کند

کارشناس تبلیغات سازمان نهضت سوادآموزی وزارت آموزش و پرورش گفت: کمک والدین دانش آموزان به آنان در حوزه های مختلف تحصیلی می تواند در بهبود کیفیت تحصیل آنان ایفای نقش کند.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران، آزمون مسابقۀ کتابخوانی با عنوان «خانوادۀ سلامت»، صبح امروز به صورت همزمان، برای سوادآموزان دورۀ انتقال و خانواده های آنان در شهرستان های پیشوا، پاکدشت، چهاردانگه و ناحیۀ یک بهارستان به صورت هم زمان برگزار شد.

سعید شهریاری، معاون سوادآموزی اداره کل اموزش و پرورش شهرستان های استان تهران، مهدی نامجومنش، مدیر کل دفتر نظارت، سنجش و ارزشیابی سازمان نهضت سوادآموزی وزارت آموزش و پرورش، حسن نژاد، کارشناس تبلیغات سازمان نهضت سوادآموزی وزارت آموزش و پرورش، نینا منوسون، مسئول سنجش آموزش دفتر منطقه ای یونسکو در تهران، مریم سالار زاده، مدیر آموزش و پرورش و معاون سیاسی-انتظامی فرمانداری پیشوا از روند برگزاری این آزمون در پیشوا بازدید کردند.

حسن نژاد، رئیس ادارۀ روابط عمومی سازمان نهضت سوادآموزی وزارت آموزش و پرورش، با اشاره به این امر که این سازمان، با مشارکت دستگاه ها و نهادهای مختلف داخلی، برنامه ریزی هایی را در سطح ارتقای فرهنگ مصرف بهینه در دانش آموزان داشته است، گفت: برنامه هایی را در حوزۀ فرهنگسازی در مصرف بهینۀ آب و همچنین استفاده از شیر و محصولات لبنی داشته ایم.

وی ضمن ابراز ناخرسندی از این امر که مصرف لبنیات و به ویژه شیر در ایران، از سرانۀ جهانی پایین تر است، ادامه داد: سازمان نهضت سوادآموزی وزارت آموزش و پرورش با همکاری دانشگاه شهید بهشتی تهران و همچنین دفتر مدیریت منابع آب شهری نیازسنجی های لازم در حوزۀ شهرستان های استان تهران را انجام داده و پس از بررسی راهکارها، کارگاه تربیت مؤلفان و مدرسان در حوزۀ سوادآموزی به مدت 5 روز برگزار شد.

حسن نژاد در ادامه، با اشاره به این امر که سازمان نهضت سوادآموزی وزارت آموزش و پرورش تولید محتوا با موضوعاتی همچون تزکیه، مطالعه، مصرف بهینۀ انرژی، مصرف آب، اصلاح الگوهای تغذیه و الگوسازی در حوزه های مختلف بهینه سازی مصرف را در دستور کار دارد، افزود: در این کتاب ها با اولویت خانواده محوری و تبیین نقش فرد در اصلاح الگوی مصرف خانواده، سعی شده است تا پویش مسیر خانواده ها در حوزۀ مصرف تسهیل گردد.

این مقام مسئول، با اشاره به این امر که محتوای کتاب برای تفهیم به سوادآموزان تسهیل شده است و در عین حال چیزی از محتوای علمی آن کاسته نشده است، اظهار داشت: نسخۀ اندروید کتاب «خانوادۀ سلامت» به زودی در اختیار هموطنان و خانواده های ایرانی قرار خواهد گرفت تا علاوه بر سوادآموزان، دیگر اعضای خانوادۀ سوادآموز نیز بتوانند از این محصول فرهنگی بهره ببرند.

وی همسو سازی روش های یادگیری با استفاده از تکنولوژی روز را یکی از مهم ترین الزامات آموزش در حوزۀ سوادآموزی وزارت آموزش و پرورش برشمرده و بر همین اساس ضمن تأکید بر این که علاه مندی جامعۀ جهانی، برای استفاده از تجارب ایران در حوزۀ سوادآموزی روز به روز در حال افزایش است، یادآور شد: از پنج سال گذشته تا به امروز، شیوه های نوین سوادآموزی در میان خانواده های ایران به شدت رو به رشد است و این امر، روند آموزش را برای ما تسهیل می سازد.

حسن نژاد در ادامه، درس خواندن و سوادآموختن اولیای دانش آموزانی را که رغبتی به مطالعه و تحصیل ندارند، یکی از محرک ها و مشوق های بسیار مؤثر برای ترغیب دانش آموزان به مطالعه برشمرده و بر همین اساس، با اشاره به این که نظارت والدین در تحصیل دانش آموزان در جهت پیشرفت آنان در حوزه های درسی، امری اجتناب ناپذیر است، خاطر نشان کرد: کمک والدین دانش آموزان به آنان در حوزه های مختلف تحصیلی می تواند در بهبود کیفیت تحصیل آنان ایفای نقش کند.

رئیس ادارۀ روابط عمومی سازمان نهضت سوادآموزی وزارت آموزش و پرورش، با اشاره به این که سال 2016 سال آغاز برنامه های تولید محتوای پایدار جهانی در حوزۀ سوادآموزی است، آموزش بزرگسالان را یکی از مهم ترین ضروریات هر جامعه برشمرده و بر همین اساس، گفت: عدم انگیزۀ افراد بزرگسال به تحصیل از معضلاتی است که در ذهن و رفتار دانش آموزان تأثیر منفی گذاشته و آنان را نسبت به تحصیل علم دلسرد می سازد.

به اشتراک بگذارید :