17 شوال 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۶/۱۷ ۲۰:۱۲:۱۹
کد مطلب:  nvaNMlth
مدیر کل دفتر نظارت، سنجش و ارزشیابی سازمان نهضت سوادآموزی وزارت آموزش و پرورش:
باید از ابزارهای موجود در خانواده در جهت ارتقای سطح دانش و سواد عمومی بهره برد

مدیر کل دفتر نظارت، سنجش و ارزشیابی سازمان نهضت سوادآموزی وزارت آموزش و پرورش در بازدید از برگزاری آزمون «خانوادۀ سلامت» در پیشوا، گفت: باید از ابزارهای موجود در خانواده در جهت ارتقای سطح دانش و سواد عمومی بهره برد.

به گزارش اداره روابط عمومی و اطلاع رسانی اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران، آزمون مسابقۀ کتابخوانی با عنوان «خانوادۀ سلامت»، صبح امروز به صورت همزمان، برای سوادآموزان دورۀ انتقال و خانواده های آنان در شهرستان های پیشوا، پاکدشت، چهاردانگه و ناحیۀ یک بهارستان به صورت هم زمان برگزار شد.

سعید شهریاری، معاون سوادآموزی اداره کل اموزش و پرورش شهرستان های استان تهران، مهدی نامجومنش، مدیر کل دفتر نظارت، سنجش و ارزشیابی سازمان نهضت سوادآموزی وزارت آموزش و پرورش، حسن نژاد، کارشناس تبلیغات سازمان نهضت سوادآموزی وزارت آموزش و پرورش، نینا منوسون، مسئول سنجش آموزش دفتر منطقه ای یونسکو در تهران، مریم سالار زاده، مدیر آموزش و پرورش و معاون سیاسی-انتظامی فرمانداری پیشوا از روند برگزاری این آزمون در پیشوا بازدید کردند.

مهدی نامجومنش، مدیر کل دفتر نظارت، سنجش و ارزشیابی سازمان نهضت سوادآموزی وزارت آموزش و پرورش، در حاشیۀ این بازدید، گفت: تمام تلاش سازمان نهضت سوادآموزی وزارت آموزش و پرورش بر این است که موانع موجود در راه سوادآموزی اتباع خارجی ساکن ایران شناسایی و برطرف شود و در این راستا بحمدلله اقدامات خوبی صورت گرفته است.

وی ضمن ابراز انتقاد از این امر که قبل از ورود فرهنگ به خانواده ها، پای ابزارهای روز و به ویژه ابزارهای الکترونیک ارتباط جمعی به خانواده های ایرانی باز شده است، ادامه داد: باید از ابزارهای موجود در خانواده در جهت ارتقای سطح دانش و سواد عمومی بهره برد.

این مقام مسئول، در ادامه، با اشاره به این امر که در حال حاضر در دستورالعمل سوادآموزی وزارت آموزش و پرورش قید شده است که کتاب باید وارد خانواده شود، افزود: یکی از مهم ترین برنامه های سازمان نهضت سوادآموزی وزارت آموزش و پرورش، انتقال مفاهیم مهارت های زندگی در حوزه های مختلف به خانواده هاست که در همین راستا، اقدامات ارزشمندی در تألیف کتب صورت گرفته است.

نامجومنش، با اشاره به این که تا به امروز در حوزه های مختلفی همچون کشاورزی، فرهنگ، ادب و مذهب، کتب متعددی طراحی شده و به انتشار رسیده است، اظهار داشت: محور اصلی طراحی کتاب های سوادآموزی خانواده است و تا به امروز، بر اساس آمار 85 درصد از جمعیت تحت پوشش سازمان نهضت سوادآموزی وزارت آموزش و پرورش جمهوری اسلامی ایران را بانوان تشکیل می دهند.

وی با اشاره به این امر که سازمان نهضت سوادآموزی وزارت آموزش و پرورش می تواند در تألیف این کتب، سرمنشأ انتقال فرهنگ باشد، خاطر نشان کرد: امیدواریم بتوانیم با شیوه های صحیح انتقال، مسائلی همچون آموزه های فرهنگی در حوزۀ فرهنگسازی در زمینۀ مصرف آب، تغذیۀ سالم و مصرف بهینۀ لبتیات را به خانواده های سوادآموزان انتقال دهیم.

به اشتراک بگذارید :