13 شوال 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۶/۱۷ ۱۷:۲۵:۰۰
کد مطلب:  E1QKh4VT
مسئول سنجش آموزش دفتر منطقه ای یونسکو در تهران:
ابتکارات ایران در حوزه سوادآموزی را به جهانیان انتقال خواهیم داد

مسئول سنجش آموزش دفتر منطقه ای یونسکو در تهران در بازدید از آزمون «خانوادۀ سلامت» در پیشوا، گفت: .

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران،  آزمون مسابقۀ کتابخوانی با عنوان «خانوادۀ سلامت»، صبح امروز به صورت همزمان، برای سوادآموزان دورۀ انتقال و خانواده های آنان در شهرستان های پیشوا، پاکدشت، چهاردانگه و ناحیۀ یک بهارستان به صورت هم زمان برگزار شد.

سعید شهریاری، معاون سوادآموزی اداره کل اموزش و پرورش شهرستان های استان تهران، مهدی نامجومنش، مدیر کل دفتر نظارت، سنجش و ارزشیابی سازمان نهضت سوادآموزی وزارت آموزش و پرورش، حسن نژاد، کارشناس تبلیغات سازمان نهضت سوادآموزی وزارت آموزش و پرورش، نینا منوسون، مسئول سنجش آموزش دفتر منطقه ای یونسکو در تهران، مریم سالار زاده، مدیر آموزش و پرورش و معاون سیاسی-انتظامی فرمانداری پیشوا از روند برگزاری این آزمون در پیشوا بازدید کردند.

نینا منوسون، مسئول سنجش آموزش دفتر منطقه ای یونسکو در تهران، در حاشیۀ بازدید از حوزۀ این آزمون، گفت: ما بسیار علاقه مندیم یافته های جدیدمان از اجرای برنامه های سوادآموزی را با دنیا به اشتراک بگذاریم.

وی با اشاره به این که برای آموزش سوادآموزان دورۀ انتقال در ایران اقدامات خوبی صورت گرفته است، ادامه داد: سازمان منطقه ای یونسکو در تهران در نظر دارد تا برای یک هزار و پانصد نفر و به ازای هر نفر یک میلیون تومان اعتبار برای ایجاد، تجهیز و نگهداری مراکز آموزش سوادآموزان اختصاص دهد.

این مقام مسئول، با اشاره به این که تا کنون تعداد زیادی از متقاضیان اتباع در جمهوری اسلامی ایران با مشارکت سازمان نهضت سوادآموزی وزارت آموزش و پرورش تحت پوشش سوادآموزی قرار گرفته اند، افزود: از مجموع 16 هزار سوادآموز اتباع در جمهوری اسلامی ایران در سال جاری، تا به امروز 13 هزار نفر با اعتبارات سازمان نهضت سوادآموزی وزارت آموزش و پرورش و 3 هزار نفر دیگر نیز با اعتبارات تخصیص یافته در دفتر منطقه ای یونسکو در تهران به ادامۀ تحصیل پرداخته اند.

منوسون، در ادامه از ارتقای سطح سواد اتباع خارجی ایران از 6 به 60 درصد خبر داد و ضمن ابراز خرسندی از این امر، اظهار داشت: مراکز یادگیری محلی با همکاری و تلاش سازمان نهضت سوادآموزی وزارت آموزش و پرورش در حال تقویت و گسترش است.

مسئول سنجش آموزش دفتر منطقه ای یونسکو در تهران، تعیین سطح واقعی سواد در سوادآموزان دورۀ انتقال را یکی از هم ترین برنامه های این دفتر برشمرده و خاطر نشان کرد: سطح سواد در میان سوادآموزان دورۀ انتقال با ابزارهای ویژه ای که سازمان نهضت سوادآموزی وزارت آموزش و پرورش جمهوری اسلامی ایران، با همکاری دفتر منطقه ای یوسنکو در تهران طراحی کرده است، ارزیابی می شود.

وی یادآور شد: امروز باید سواد در خدمت فرد باشد نه فرد در خدمت یادگیری و خوشبختانه جمهوری اسلامی ایران توانسته است این شعار را تحقق ببخشد.

منوسون در پایان ضمن ابراز خرسندی از ابتکارات ایران در حوزۀ برگزاری دوره های سوادآموزی، گفت: ایران در حوزۀ سوادآموزی دارای ابتکار و نوآوری است که گام برداشتن وزارت آموزش و پرورش در حوزۀ تولید محتوای الکترونیکی برای سوادآموزان، یکی از مظاهر این ابتکارات است.

این مقام مسئول، پس از شنیدن خبر تولید نرم افزار چند رسانه ای و جامع سوادآموزی برای تلفن های همراه در ایران، تأکید کرد: ایران در حوزۀ سوادآموزی کشوری مبتکر است و در دفتر منطقه ای یونسکو خواهیم کوشید تا تجارب ایران در این عرصه را به جهانیان انتقال دهیم.

به اشتراک بگذارید :