20 شوال 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۱۱/۰۸ ۱۳:۵۲:۳۸
کد مطلب:  1871343
آئین تکریم و معارفه مدیر کل آموزش و پرورش استان زنجان برگزار شد

آئین تکریم و معارفه مدیر کل آموزش و پرورش استان زنجان با حضور استاندار ، نماینده مردم شهرستان های زنجان و طارم ، رئیس مرکز امور بین الملل و مدارس خارج از کشور و جمعی از مسئولین استانی و فرهنگیان برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی آموزش و پرورش ناحیه یک زنجان ، به نقل از اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل  آموزش و پرورش استان زنجان، علی اسماعیلی مدیرکل آموزش و پرورش استان زنجان، اظهار کرد: معلم محور تحول در آموزش و پرورش است و در بیانیه گام دوم انقلاب نیز بر تربیت و مسئولیت‌پذیری جوانان تاکید شده که نتیجه آن خودسازی و جامعه‌سازی است و همه این موارد محقق نخواهد شد مگر اینکه از تحول از جانب معلمان به عینیت بپیوندد و این مهم با بکارگیری نیروی کارآمد محقق می‌شود.

اسماعیلی ادامه داد: دانشگاه فرهنگیان مهم‌ترین منبع تامین نیروی انسانی است و جذب از این طریق اصولی‌ترین روش جذب نیرو است . محوریت آموزش و پرورش معلم است و اگر فعالیتی برای معلمان اتفاق نیفتد، تحولی نیز اتفاق نخواهد افتاد.

وی با اشاره به برنامه‌های خود، افزود: اقداماتی در راستای کیفیت‌بخشی مدارس به عنوان اصلی‌ترین محل عملیاتی شدن فرآیند تعلیم و تربیت با توجه به شاخص عدالت آموزشی، حرکت در مسیر عدالت آموزشی و تربیتی اعم از بهبود یادگیری و  کیفیت موارد آموزشی، تلاش برای خروج از نظام غیرموثرآموزشی و تربیتی با توجه به سند تحول بنیادین و اجرایی کردن کلاس داری، مبنا قرار دادن تربیت اخلاقی و دینی برای آینده‌سازان، طراحی و افزایش مهارتی دانش‌اموزان با توجه به فناوری و صنایع موجود استان و بازتعریف ارتباط اولیای تربیتی دانش‌آموزان با تاکید نقش مهم اولیا در تعلیم تربیت از جمله برنامه‌های پیش‌بینی شده است.

اسماعیلی  تصریح کرد: قریب به 13 هزار نیروی انسانی در آموزش و پرورش فعالیت می‌کنند که نگاه سیستمی و مدیریت منطقی نیروی انسانی می‌تواند در بخش‌های اقتصادی و انگیزشی برای آنان ایجاد کند.استفاده از ظرفیت مجامع خیران مدرسه‌ساز علاوه‌بر ساخت مدرسه در امور تربیتی نز اهمیت ویژه‌ای دارد.

در این مراسم حسن مظفری مدیر کل سابق آموزش و پرورش استان زنجان اظهار کرد: تلاش ما بر این بود که آموزش و پرورش که را به آرامش برسانیم و  روابط انسانی و اخلاق را در آن گسترش دهیم .

مظفری  با اشاره به اینکه از زمان پذیرش مسؤولیت در اداره کل آموزش و پرورش کمترین تغییرات اتفاق افتاده است، عنوان کرد: هر آنچه به عنوان دستاورد در آموزش و پرورش می‌توان از آن یاد کرد ما حصل تلاش همه همکاران در مجموعه است.

وی با اشاره به توفقیات اخیر آموزش و پرورش بیان کرد: از مهمترین این  توفیقات،  می توان به کاهش رتبه قبولی کنکور استان به رتبه ۱۴  و کسب ۳ رتبه تک رقمی در کنکور اشاره کرد  .

مظفری با اشاره به کسب مقام برتر کشوری در المپیادهای علمی از دیگر توفقیات سال‌های گذشته به همت معلمان بود، گفت: انتخاب آموزش و پرورش به عنوان دستگاه برتر و منتخب در جشنواره شهید رجایی در بین تمام دستگاه‌های دولتی، انتخاب استان زنجان به عنوان دبیرخانه کشوری فعالیت‌های تابستانی، دبیرخانه کشوری سوگواره احلی من العسل، دبیرخانه کشوری آموزش‌های الکترونیکی ، تقدیر از آموزش و پرورش به عنوان دستگاه برتر در امر ترویج نماز و... از دیگر توفیقات است.

شایان ذکر است در این مراسم  مهدی فیاضی رئیس مرکز امور بین الملل و مدارس خارج از کشور،  ابلاغ  وزیر آموزش و پرورش علی اسماعیلی را به وی تقدیم نمود و با اهدای لوحی از جانب مقام عالی وزارت از زحمات حسن مظفری تقدیر شد.

 

به اشتراک بگذارید :