18 شوال 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۱۱/۰۸ ۱۱:۱۸:۰۳
کد مطلب:  1871301
دیدار احمدی لاشکی"معاون پارلمانی وزیر آموزش و پرورش"با خانواده دانش آموز شهید «فرشاد فتحی نیا»

«قاسم احمدی لاشکی» معاون پارلمانی وزارتخانه و نماینده ویژه وزیر در سفرهای استانی ریاست محترم جمهور به همراه مدیرکل و جمعی از مسئولان آموزش و پرورش استان گیلان با حضور در منزل دانش آموزشهید «فرشاد فتحی نیا » با خانواده این شهید دیدار و از مقام وی تجلیل کرد.

   به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش استان گیلان، احمدی لاشکی در این دیدار طی سخنانی خانواده‌های معظم شهدا را الگوهای صبرو پایداری دانست و خاطر نشان کرد: امروز نظام جمهوری اسلامی  به برکت خون های پاک شهدای گرانقدر و ایثارگری‌های مجاهدان راه خدا و صبوری خانواده‌های معظم آنان در قله عزت و عظمت ایستاده است. وی در ادامه با اشاره به وظیفه شناسی دانش آموز شهید در دفاع از کشور، انقلاب، اسلام و دستکاری شناسنامه خود جهت اعزام به جبهه افزود: این دانش آموز جان خود را در طبق اخلاص نهاده و افتخار آفرید و آسمانی شد.
معاون پارلمانی وزیر آموزش و پرورش گفت: شهدای ما با تاسی از مکتب عاشورا، چراغ عزت را روشن نگاه داشته اند.

وی همچنین با بیان اینکه مدیران و مسولین برای دفاع از راه شهیدان با خدمت مضاعف به ملت و تلاش مستمردر انجام تکالیف و مسئولیت ها باید خود را نشان دهند گفت: باید از شهدا به خوبی آموخت که تا پای جان برای ایستادگی وطن مقاومت نمودند و برای دفاع از نوامیس از هیچ کوششی دریغ نکردند.
احمدی لاشکی در ادامه به اهمیت تکریم خانواده های شهدا اشاره کرد و گفت: وظیفه ما نسبت به گذشته سنگین تر است و شهدا مصداق بارز حضورند و ما باید آنان را همواره ناظر بر کارها و اعمال خویش بدانیم تا روزی شرمنده آنان نباشیم. در پایان این دیدار لوح سپاسی به خانواده شهید فرشاد فتحی نیا تقدیم شد.

شایان ذکر است پدر دانش آموز "شهید فتحی نیا" از ایثارگران جنگ تحمیلی و مدیر اسبق آموزش و پرورش شهرستان رضوانشهر بودند. فرشاد فتحی نیا دانش آموز پایه سوم راهنمایی از شهرستان انزلی می باشد که در عملیات کربلای 2 سال 65 به فیض شهادت نائل آمد.
 

به اشتراک بگذارید :