13 شوال 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۱۱/۰۷ ۲۱:۳۴:۵۷
کد مطلب:  1871129
رئیس هیئت بدوی آموزش و پرورش مازندران:
آگاهی‌بخشی اصلی‌ترین راهکار کاهش تخلفات اداری است

رئیس هیئت بدوی آموزش و پرورش مازندران با تأکید بر ضرورت برگزاری کلاس‌های آموزشی ضمن خدمت برای کارکنان دستگاه‌ها، گفت: آگاهی‌بخشی درباره منشا اشتباهات، اصلی‌ترین راهکار کاهش تخلفات اداری است.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش مازندران؛ «احمد موسوی» روز پنجشنبه ۷ بهمن ۱۴۰۰ در جمع مدیران مدارس ابتدایی شهرستان تنکابن در کانون شهید صالحی، خاطر نشان کرد: کمترین تخلف از سوی قشر فهیم فرهنگیان که خود محبوب ترین و مقبول ترین قشر جامعه اسلامی هستند از نگاه عقل سلیم قابل توجیه نیست و باید با آگاهی بخشی میزان تخلفات را به حداقل برسانیم.

رئیس هیئت رسیدگی به تخلفات اداری ضمن توضیح و تصریح توصیه‌های اداری و مدیریتی تاکید کرد: لحن مدیران و معلمان مدارس دوره ابتدایی باید متناسب با درک و فهم کودکان باشد. مدیران و معلمان ابتدایی نقش بسیار مهمی در پایه‌ریزی سبک رفتاری کودکان برای ساختن انسان‌هایی پاکدست و پاک‌نیت دارند تا بتوانیم سیستم اجتماعی و اداری بسیار سالم و کارآمدی داشته باشیم.

وی با بیان اینکه دوره ابتدایی به لحاظ رشد تربیتی و تکوینی شخصیت کودکان دوره بسیار حیاتی است، افزود: دوره ابتدایی به عنوان دوره تأدیب، کشف و بروز استعدادهای بالقوه از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است. در حقیقت شخصیت انسانها در دوره ابتدایی ساخته می‌شود و اگر می‌خواهیم شهروندانی درستکار، مسئولیت پذیر، نظم‌پذیر و متعهد داشته باشیم باید بیشترین وقت و انرژی و سرمایه گذاری را برای این دوره انجام دهیم.

به اشتراک بگذارید :