16 شوال 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۱۱/۰۷ ۲۰:۱۰:۲۸
کد مطلب:  1871097
مدیرکل آموزش و پرورش استان قزوین:
30 حیاط پویا در مدارس استان قزوین راه اندازی می شود

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی؛ حسنعلی اصغری مدیرکل آموزش و پرورش استان روز پنجشنبه هفتم بهمن ماه، به همراه هادی بغدادی مسئول بسیج فرهنگیان و سرهنگ ابراهیم رسولی فر مسئول بسیج دانش آموزی با حضور در نشست خبری مهمترین فعالیت های پیش بینی شده در ایام دهه فجر را تشریح کردند.

مدیرکل آموزش و پرورش استان قزوین گفت: همزمان با دهه مبارک فجر تعداد 30 حیاط پویا و 4 کلاس تربیتی بدنی در مدارس استان قزوین راه اندازی می شود.

حسنعلی اصغری در این نشست خبری که در محل بسیج اقشار سپاه قزوین برگزار شد اظهارداشت: مهمترین فلسفه وجودی اقدامات و نشست های خبری در آستانه سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی، زنده نگهداشتن آرمان ها و ارزش های انقلاب است.

وی اضافه کرد: انقلابی که در سال ۴۲ کلیدخورد و در سال ۵۷ به پیروزی رسید هزینه سنگینی پرداخت کرده که خون شهدا از ارزشمندترین سرمایه هایی است که برای آبیاری درخت انقلاب پرداخت کرده ایم.

اصغری تصریح کرد: انقلاب اسلامی موجب عزت، اقتدار، استقلال و تحقق جمهوری اسلامی شد و امروز با گذشته بیش از 4 دهه از وقوع آن برای سایر ملل مظلوم جهان نیز  بارقه امیدی ایجاد کرده و الگو شده است.

وی بیان کرد: در برنامه های ایام الله دهه فجر تلاش می کنیم نگاه عمیقی که امام داشتند و همه پای کار آمدند را حفظ کنیم و در مسیر گام برداریم که میزان مشارکت مردم مثل گذشته باشد و هر کس نگاه همدلی دارد از وجودش استفاده کنیم. 

اصغری اظهارداشت: در آموزش و پرورش تلاش می کنیم در جشن های انقلاب همه دانش آموزان مشارکت داشته باشند و از سیستم اداری و موظفی خارج شویم تا معلم و دانش آموز بر اساس سلایق خود همراه این جشن باشند.

راه اندازی 30 حیاط پویا در مدارس استان

وی در ادامه بیان کرد: در ایام دهه فجر در کنار برنامه های متنوعی که در مدارس و فضای مجازی پیش بینی شده در صددیم 30 حیاط پویا و 4 کلاس تربیت بدنی را راه اندازی و فعال کنیم.

اصغری گفت: در اجرای این طرح با استقرار ایستگاه، وسایل ورزشی در حیاط مدارس زمینه ورزش کردن دانش آموزان در رشته هایی مانند بسکتبال، والیبال، طناب کشی، پرتاب مهیا خواهد شد تا به نشاط دانش آموزان در زنگ ورزش کمک شود.

وی اضافه کرد: در سند تحول دنبال تربیت تمام ساحتی هستیم و تربیت سیاسی و اجتماعی دانش آموزان در اولویت قرار دارد و الگوهایی مانند شهید فهمیده و شهید لندی به صورت عملی برای نوجوانان معرفی می شود.

مدیرکل آموزش و پرورش استان قزوین اضافه کرد: مردم دنبال رفتارهای عملی از مدیران هستند و اگر از ما صداقت نبینند از ما دور می شوند لذا صداقت در گفتار، رفتار و اعمال همه ما مورد قضاوت قرار می گیرد و اهمیت زیادی دارد.

وی دهه فجر را فرصت مناسبی برای تبیین اهداف و دستاوردهای انقلاب اسلامی دانست و یادآورشد: باید فهم دقیقی از کارهای انجام شده داشته باشیم و با اشراف و اطلاعات کامل اندیشه های بلند انقلاب را تبیین و پیاده کنیم.

اصغری اضافه کرد: برای انعکاس دستاوردهای انقلاب فضای فیزیکی و مجازی هم داریم و بایستی با تولید محتوای خوب و جذاب با روش های مناسب و هوشمندی بتوانیم پیام انقلاب را به دانش آموزان منتقل کنیم. 

وی اظهار داشت: برای موفقیت در کارها لازم است حتما اقدامات گذشته را تحلیل و بررسی کنیم و برای رفع نواقص و مشکلات برنامه مدون داشته باشیم.

 

به اشتراک بگذارید :