13 شوال 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۱۱/۰۷ ۱۹:۵۴:۰۸
کد مطلب:  1871091
مدیر‌کل آموزش و پرورش مازندران در گردهمایی مدیران مدارس شبانه‌روزی استان:
ضرورت اجرای بسته تحولی مدارس کارآفرین جهت استفاده از ظرفیت همه مدارس شبانه‌روزی

مدیر‌کل آموزش و پرورش مازندران در گردهمایی مدیران مدارس شبانه‌روزی استان که به میزبانی شهرستان چالوس برگزار شد، تاکید‌کرد: اجرای بسته تحولی مدارس کارآفرین جهت استفاده از ظرفیت همه مدارس شبانه‌روزی ضروری است.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش مازندران؛ «علیرضا سعدی پور» امروز با همراهی دهقان معاون آموزش متوسطه اداره‌کل آموزش و پرورش استان، دراسرایی رئیس اداره متوسطه اول و دوم نظری اداره‌کل و سام دلیری مدیر آموزش و پرورش چالوس در گردهمایی مدیران شبانه‌روزی استان که به میزبانی شهرستان چالوس با محوریت کیفیت‌بخشی و خوداتکایی برگزار شد، گفت: اجرای بسته تحولی مدارس کارآفرین جهت استفاده از ظرفیت همه مدارس شبانه‌روزی ضروری است.

مدیر‌کل آموزش و پرورش استان با اشاره به طرح بسته تحولی که در جلسه شورای آموزش و پرورش نزد استاندار مطرح شد، خاطرنشان کرد: بسته تحولی مدارس کارآفرین به همت همکاران تهیه و تدوین شد تا از ظرفیت همه مدارس شبانه‌روزی برای کار آفرینی و اشتغالزایی استفاده کنیم.

وی افزود: با توجه به اهمیت استفاده از ظرفیت مدارس شبانه‌روزی در جهت کارآفرینی قرار است نمایشگاه دائمی برای محصولات مدارسی که بر اساس تبصره ۷۵ تولیداتی دارند برگزار کنیم تا محصولات هم در معرض نمایش و هم فروش قرار گیرند.

سعدی‌پور با توجه به اهمیت مناطق محروم و بحث عدالت آموزشی در سند تحول بنیادین بیان‌کرد: عدالت همان توازن و تعادل و قرار گرفتن هر چیز در جای خود است اما عدالت آموزشی یعنی ایجاد بستر مناسب برای همه دانش‌آموزان دختر و پسر جهت برخورداری از فرصت برابر آموزشی.

این مقام مسئول با بیان اینکه با یکسان دیدن مدارس کشور به دنبال ایجاد فرصت برابر آموزشی هستیم اظهار کرد: با ایجاد مدارس خاص در کشور عدالت آموزشی را تا حدودی دچار نقصان کردیم اکنون طبق سند تحول بنیادین به دنبال اجرای عدالت آموزشی هم در بعد افقی و هم در بعد عمودی هستیم.

مدیر‌کل آموزش و پرورش مازندران افزود: اگر قرار است در جامعه ایران اسلامی اثر گذار باشیم و از استعدادها و پتانسیل‌ها و ظرفیت‌های دانش‌آموزان در مناطق محروم استفاده کنیم باید مسائل مدارس شبانه‌روزی را به کمک خرد جمعی حل کنیم و پیشنهاد ما این است که جلسات مدارس شبانه روزی به صورت فصلی و قطبی برگزار شود.

به اشتراک بگذارید :