13 شوال 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۱۱/۰۷ ۱۹:۴۶:۱۵
کد مطلب:  1871089
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار در آیین تودیع و معارفه مدیرکل آموزش‌وپروش استان زنجان:
تغییر و تحول ضرورت جامعه پویا و زنده است

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار زنجان در آیین تودیع و معارفه مدیرکل آموزش‌وپروش استان زنجان، اظهار کرد: آموزش‌وپرورش از جمله دستگاه‌های مهم است و حتی می‌توان گفت به جهت ماموریت‌هایی که دارد، مهم‌ترین وظیفه را در بین دستگاه‌ها در کشور دارد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش استان زنجان،ابوالفضل رفیعی در این مراسم گفت: از زحمات مظفری مدیر کل سابق آموزش و پرورش استان تقدیر و تشکر میکنم و برای اسماعیلی مدیر کل جدید آرزوی توفیق دارم.

رفیعی با تاکید بر ضرورت تغییر و تحول با تغییر دولت‌ها، افزود: تغییر و تحول ضرورت جامعه پویا و زنده بوده و نیاز است چرخش مدیران اتفاق بیفتد تا به آرمان‌ها و اهداف نزدیک شویم. از اینرو با توجه به گفتمان‌ فرهنگی دولت‌ها، تغییر مدیران، مطالبه عمومی است.

این مسئول با اشاره به اهمیت آموزش‌وپرورش، ادامه داد: در اسناد بالادستی بر اهمیت آموزش‌وپرورش تاکید شده و در بیانیه گام دوم نیز مهم‌ترین مطالبه نیز توجه به علم و پژوهش است. آموزش‌وپرورش کارخانه انسان‌سازی بوده و مسئولیت آن تربیت انسان‌های شایسته برای تعالی و پیشرفت کشور است و این مهم باید بر اساس ایدئولوژی‌های کشور اتفاق بیفتد.

وی با بیان اینکه آموزش‌وپرورش مهم‌ترین پیشران کشورها بوده و ارزشمندترین سرمایه هر کشور، محصول آموزش‌وپرورش یا همان نیروی انسانی است، تصریح کرد: این نسل باید مهارت‌های زندگی را بیاموزد. آموزش‌و‍پرورش در کنار نهاد خانواده در بحث آماده‌سازی نوجوانان و جوانان و جامعه‌پذیری آنان نقش مهمی ایفا می‌کند؛ به همین دلیل همواره توجه بر اهداف و زیرساخت‌های جامعه وجود دارد.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار زنجان با اشاره به عدالت آموشی به عنوان مطالبه عمومی، یادآور شد: طبقه‌بندی‌های ایجاد شده با عدالت آموزشی مغایرات دارد که باید در این زمینه تغییراتی ایجاد شود. سیاست‌زدگی موجود در آموزش‌وپرورش در گذشته بر کیفیت امورات آموزشی و پرورشی تاثیر گذاشته که باید این فضا کاملاً از بین برود.

به اشتراک بگذارید :