18 شوال 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۱۱/۰۷ ۱۷:۴۸:۲۹
کد مطلب:  1871037
مدیر کل آموزش و پرورش استان گیلان:
دقت در اجرای اطلس آموزشی و اعتماد سازی از اهداف مهم ادامه روند آموزش حضوری در مدارس است

مدیر کل آموزش و پرورش استان گیلان گفت: استمرار آموزش ها با حضور دانش آموزان و همکاران در کلاس های درس با توجه به رعایت دستورالعمل های بهداشتی و مصوبات ستاد ملی مقابله با کرونا مورد تاکید است.

    به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش استان گیلان، محمد رحمتی در جلسه مدیران و رؤسای آموزش و پرورش استان با اشاره به دستورالعمل جدید استمرارآموزش حضوری در نیمسال دوم 1401-1400، خاطر نشان کرد: با توجه به حضور دانش آموزان  از ابتدای سال تحصیلی و رعایت پروتکل های، کلاس های درس همچنان به صورت حضوری ادامه خواهد دا شت و تفاوت اصلی آن در کلاس ها یی که به صورت شیفت بندی شده تشکیل می گردد، دانش آموزان در شیفت های مشخص شده می بایست در کلاس درس حاضر شوند و مباحثی که توسط معلم آموزش داده خواهد شد، برای دانش آموزان غایب تکرار نمی گردد. وی در ادامه با تاکید بر پیگیری و نظارت بر حضور دانش آموزان در مدارس، افزود: کلیه معلمان مکلف هستند آموزش و تدریس را از محیط کلاس و با استفاده از امکانات مدرسه ارائه نمایند. رحمتی همچنین به برگزاری موفق امتحانات دی ماه اشاره کرد و گفت: تمام نکات امنیتی و بهداشتی در برگزاری هر چه بهتر امتحانات صورت گرفته که این امر با همکاری حوزه آموزش و بهداشت محقق گردید.

در ادامه این جلسه معاون پرورشی و فرهنگی آموزش و پرورش استان گیلان با اشاره به تربیت دانش آموز تمام ساحتی اضهار داشت: آموزش و پرورش در نظام اسلامی توأم با اخلاق، ایمان و تعقل است و در کلاس های درس، همان 6 ساحت سند تحول مبنای عمل و راه رسیدن به حیات طیبه است. وی در ادامه به اهمیت پیشگیری از آسیب های اجتماعی اشاره کرد و افزود: شماره تلفن 1570 به صورت شبانه روزی پاسخگوی مباحث مشاوره ای اولیا و دانش آموزان می باشد.

معاون تربیت بدنی و سلامت آموزش و پرورش استان گیلان، به آغاز فعالیت کانون های ورزشی در شهرستان ها و مناطق اشاره کرد و گفت: دانش آموزان در صورت دریافت دو دز واکسن میتوانند در فعالیت ها و اردوهای ورزشی شرکت کنند. سراجی در ادامه به نظارت مراقبین سلامت در مدارس اشاره کرد و افزود: توجه به سه اصل؛ رعایت فاصله فیزیکی در کلاس درس، استفاده از ماسک و نصب تهویه مناسب بسیار مورد تاکید است.


    شایان ذکر است در پایان جلسه از شورای های برترآموزش و پرورش شهرستان ها، بانوان شاغل در پست مدیریت ادارات آموزش و پرورش به مناسبت روز زن و همکاران پرتلاش اداره کل که به افتخار بازنشستگی نائل آمدند، تجلیل به عمل آمد.

 

به اشتراک بگذارید :