20 شوال 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۱۱/۰۷ ۱۴:۰۷:۲۵
کد مطلب:  1870947
مدیرکل آموزش و پرورش فارس در نشست با مدیرکل بنیاد مسکن و راه و شهرسازی استان تاکید کرد:
موانع برای ساخت مسکن فرهنگیان در فارس برطرف شود

مدیرکل آموزش و پرورش فارس گفت: در 74 منطقه و شهر استان فارس ، فرهنگیان اقدام به ثبت نام برای مسکن کرده اند که انتظار است موانع موجود برای شروع به ساخت هرچه سریعتر این منازل در سراسر فارس برطرف شود.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش فارس، محمد خلیل عسکری در نشست با مدیرکل بنیاد مسکن و راه و شهرسازی استان گفت: حفظ شان معلم در جامعه یک ضرورت اساسی است و امروز هیچ معلمی نباید دغدغه مسکن داشته باشد.

مدیرکل آموزش و پرورش فارس گفت: خوشبختانه در 32 شهر و منطقه استان به کمک اداره کل راه و شهرسازی زمین های ساخت منازل برای فرهنگیان مشخص شده است و انتظار است در دیگر شهرها نیز این مساله هرچه سریعتر تعیین تکلیف شود.

عسکری گفت: ساخت مسکن برای فرهنگیان در کنار اجرای رتبه بندی معلمان می تواند انگیزه معلمان را در اجرای برنامه های آموزشی دوچندان کند.

وی افزود: تا کنون بیش از 3 هزار 800 معلم فارسی در طرح ثبت نام مسکن فرهنگیان ثبت نام کرده اند.

لازم به ذکر است در این جلسه مهندس جعفر زاهدی مدیرکل راه و شهرسازی فارس نیز از برنامه ریزی لازم برای تامین زمین در 30 شهر و منطقه دیگر فارس برای ساخت مسکن فرهنگیان خبر داد.

همچنین مهندس عطاله زمانی مدیرکل بنیاد مسکن فارس نیز از آمادگی لازم برای ساخت باسرعت و کیفیت مسکن برای فرهنگیان خبر داد.

گفتنی است ثبت‌نام فرهنگیان فاقد مسکن از سال 98 در سامانه maskan.medu.ir آغاز شد؛ متقاضی و افراد تحت تکفل وی باید فاقد زمین یا واحد مسکونی باشند و تاکنون از هیچ‌یک از امکانات دولتی مانند زمین، واحد مسکونی، تسهیلات یارانه‌ای خرید و احداث مسکن استفاده نکرده باشند

به اشتراک بگذارید :