22 شوال 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۱۱/۰۷ ۱۳:۱۳:۵۲
کد مطلب:  1870905
بسته خبری هفته؛
آموزش‌وپرورش استان اصفهان در هفته‌ای که گذشت

آیین کلنگ‌زنی و افتتاح چند مدرسه در سطح استان، چند انتصاب در آموزش‌وپرورش استان و تحویل یک‌صد باب مدرسه تا پایان امسال به آموزش‌وپرورش استان از جمله اخبار این هفته بسته خبری است.

به گزارش اداره اطلاع‌رسانی و روابط‌عمومی اداره کل آموزش‌وپرورش استان اصفهان، اهم اخبار هفته جاری اداره کل آموزش‌وپرورش استان اصفهان را در ادامه بخوانید:

* سرهنگ حسین رجب‌پور رئیس سازمان بسیج دانش‌آموزی اصفهان: جشنواره پرواز ققنوس 29 دی‌ماه آغاز شد و همه دانش‌آموزان کلاس دهم می‌توانند در این جشنواره شرکت کنند که به طور یقین آثار فاخری به این جشنواره می‌رسد. ضمن اینکه فراخوان آن در دهه فجر ارائه می‌شود که در چند مرحله داوری شده و نهایتاً در تیرماه ۱۴۰۱ جشنواره اصلی برگزار خواهد شد.

* مهدی اسماعیلی معاون پرورشی و فرهنگی اداره کل آموزش‌وپرورش استان اصفهان: برای پیشبرد برنامه‌ها در زمان شیوع ویروس کرونا توانستیم فعالیت آموزش‌وپرورش را ادامه دهیم، آموزش را تعطیل نکنیم و در فضای مجازی فعالیت‌ها ادامه پیدا کرد و دانش‌آموزان وارد فضای دیگری شدند. امروز نقش رسانه و فضای مجازی بر کسی پوشیده نیست و تلاش کردیم باتوجه‌به نیاز دانش‌آموزان موارد یادگیری و آموزش را بر مبنای سلیقه‌ها و استعدادهای آنها فراهم کنیم.

* آذرکیوان امیرپور معاون تربیت‌بدنی و سلامت اداره کل آموزش‌وپرورش استان اصفهان: برای افزایش روزهای حضور دانش‌آموزان در مدارس، قوانین هر مدرسه با مدرسه دیگر بر مبنای فضای فیزیکی کلاس‌ها و جمعیت دانش‌آموزی آنها از شش نفر تا ۱۵ نفر متفاوت است. البته تصمیم‌گیری برای افزایش روزهای حضور دانش‌آموزان در مدارس، در نواحی و مناطق آموزش‌وپرورش استان اصفهان صورت می‌گیرد و موارد تعیین شده برای رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی با تصمیم‌گیری شورای مدرسه انجام می‌شود تا باتوجه‌به جمعیت دانش‌آموزی روزهای بیشتری را برای حضور آنها فراهم کنند.

* با ابلاغ محمد اعتدادی مدیرکل آموزش‌وپرورش استان، نوراله رضایی به‌عنوان سرپرست مدیریت حراست اداره کل، مرتضی جمشیدی به‌عنوان سرپرست مدیریت آموزش‌وپرورش شهرستان آران و بیدگل، محمد هدایت به‌عنوان سرپرست آموزش‌وپرورش شهرستان کوهپایه و علی توکلی به‌عنوان سرپرست اداره آموزش‌وپرورش منطقه پیربکران منصوب شدند. گفتنی است رؤسای ادارات سابق این ادارات به‌افتخار بازنشستگی نائل شده‌اند.

* نسرین باباپور معاون سوادآموزی اداره کل آموزش‌وپرورش استان اصفهان در دیدار با علیرضا بابایی مدیرکل زندان‌های استان اصفهان ضمن قدردانی از مساعدت‌ها و همکاری‌های اداره کل زندان‌های استان اصفهان با معاونت سوادآموزی استان؛ تعیین تکلیف حجم ابلاغی به‌منظور تحت پوشش قراردادن مددجویان کم‌سواد و بی‌سواد را از جمله موارد مهم دانست و فعالیت‌ها و برنامه‌های کاری مشترک تشریح و تبیین کرد.

* بیست و یکمین مسابقات کشوری برخط شطرنج پسران و دختران به‌صورت آنلاین برگزار شد که در پایان این رقابت‌ها زهرا استکی از آموزشگاه فرهنگ به مقام سوم رسید، نگار خود سیانی از آموزشگاه شهید حاج امینی نجف‌آباد بر سکوی دوم ایستاد و مهدی طالبی در گروه آسیب‌های بینایی از مدرسه طاها مقام دوم را کسب کرد.

* محمد اعتدادی مدیرکل آموزش‌وپرورش استان اصفهان در برنامه گفتگوی هفته سیمای اصفهان: راهیان نور نیاز امروز جامعه دانش‌آموزی است چرا که اگر قرار باشد در مقابل جنگ نرم با دشمن قرار بگیریم باید با اقداماتی که در حوزه پرورشی و فرهنگی انجام می‌شود اجازه ندهیم دشمن به اهداف خود برسد؛ فعالیت‌های فرهنگی باعث پیروزی ما در مقابل دشمن می‌شود و از همین رو در چند سال گذشته ارتباط خوبی بین اداره کل با بسیج دانش‌آموزی و بسیج فرهنگیان شکل‌گرفته که با اقدامات انجام شده در شورای پشتیبانی توانستیم نگرانی‌ها را به حداقل برسانیم و در جهت تحقق آرمان‌های نظام جمهوری اسلامی گامی مؤثر برداریم.

* مراسم افتتاحیه دبستان دخترانه شهید حاج عباس مهرابی نجف‌آباد با حضور محمد اعتدادی مدیرکل آموزش‌وپرورش استان اصفهان، موسوی‌زاده مدیر آموزش‌وپرورش نجف‌آباد، و تعدادی از مسئولین این شهرستان برگزار شد. این مدرسه در زمینی ۱۲۰۰ متری که توسط حاج حیدرعلی کافی موسوی اهدا شده، با هزینه‌ای بالغ بر ۸ میلیارد تومان و در مدت‌زمان ۱۱ ماه توسط یدالله مهرابی احداث شده و دارای ۹ کلاس درس است.

* محمد اعتدادی مدیرکل آموزش‌وپرورش استان اصفهان در مراسم افتتاحیه دبستان دخترانه شهید حاج عباس مهرابی نجف‌آباد: چهره دانش‌آموزان، خانواده‌ها و همکاران فرهنگی متبسم و شاد می‌شود با ساخت فضاهای آموزشی توسط خیرین محترم که نمی‌توان قیمتی برای آن متصور بود. مسائل آموزش‌وپرورش با اقدامات ارزشمند خیرین حل می‌شود و از طرف همه فرهنگیان و آفرینشگران علم، دانایی و دانش از شما صمیمانه تشکر می‌کنم.

* هم‌زمان با سالروز ولادت حضرت فاطمه زهرا (س) ، جشن بزرگ عبادت دانش‌آموزان دختر پایه سوم دبستان، با پوشش خبری سیمای مرکز اصفهان و به‌صورت مجازی در کانال رسانه قرآن، عترت و نماز اداره کل آموزش‌وپرورش استان در شبکه شاد و کانال اقامه نماز وزارت آموزش‌وپرورش برگزار شد. این جشن به همت اداره قرآن، عترت و نماز اداره کل آموزش‌وپرورش استان در آستان مقدس امامزاده محسن (ع) با حضور تعداد محدودی از مسئولین و دانش‌آموزان برگزار شد.

* محمد اعتدادی مدیرکل آموزش‌وپرورش استان اصفهان به مناسبت سالروز میلاد حضرت فاطمه زهرا (س) و روز زن با جمعی از آموزگاران آموزش‌وپرورش ناحیه ۳ اصفهان دیدار و گفتگو کرد. در این دیدار اعتدادی با تاکید بر نقش والای زن در اسلام از زحمات معلمان در دو سال اخیر تشکر کرد و اظهار داشت: ایثار معلمین در این دو سال بر کسی پوشیده نیست و مطمئناً این تلاش‌ها دیده خواهد شد. شما معلمان نه‌تنها برای فرزندان خود بلکه برای فرزندان همه خانواده‌ها مادرانه و دلسوزانه تلاش می‌کنید.

* مدیرکل آموزش‌وپرورش استان اصفهان در گفتگو با برنامه رادیویی سلام اصفهان: در سرعت بخشی به کیفیت فرایند تعلیم‌وتربیت باید از ظرفیت عظیم و نقش کلیدی بانوان بهره برد که در همین خصوص در استان اصفهان تعداد زیادی از بانوان فرهنگی علاوه بر مدیریت واحدهای آموزشی در بدنه مدیریت اداره داخلی مشغول خدمت‌رسانی موفق به همشهریان هستند.

* نادر مؤمنی موگوئی، دبیر درس تربیت‌بدنی و اکرم رضائی دبیر درس عربی شهرستان خور و بیابانک موفق به کسب رتبه اول و سوم کشوری در مسابقات تولید محتوای دروس تربیت‌بدنی و عربی شدند. همچنین عبدالله وکیلی و گل خندان اسماعیلی دبیران شهرستان مبارکه موفق به کسب رتبه اول کشوری در مسابقات تولید محتوای درسی قرآن و معارف اسلامی شدند.

* محمدرضا ناظم زاده معاون آموزش متوسطه، کلیم‌الله بابایی رئیس اداره استعدادهای درخشان و مجید عسگری رئیس اداره سنجش و ارزشیابی تحصیلی اداره کل آموزش‌وپرورش استان از حوزه‌های برگزاری مرحله اول آزمون المپیاد شیمی در مدیریت آموزش‌وپرورش ناحیه 5 بازدید کردند.  

* آیین تجلیل از زحمات سید محمد میرپور معاون پژوهش، برنامه‌ریزی و توسعه منابع اداره کل آموزش‌وپرورش استان که به‌افتخار بازنشستگی نائل آمد، در محل نمازخانه اداره کل برگزار شد.

* مدیرکل آموزش‌وپرورش استان در مراسم سالروز ولادت حضرت زهرا (س) و گرامیداشت مقام زن و مادر: مسیر رشد، توسعه و پیشرفت آموزش‌وپرورش استان مدیون زحمات و نظم شما بانوان فرهنگی است چراکه کارهایی که در اداره کل آموزش‌وپرورش به همکاران خانم سپرده شده به‌خوبی به سرانجام رسیده است. بانوان الگوی نظم و انضباط در جامعه هستند و لازم است از همه بانوان شاغل در پست‌های مختلف اداره کل آموزش‌وپرورش به‌خاطر زحمات و نظم کاری‌شان تشکر کنم. 

* محمد شفیع‌زاده مدیر آموزش‌وپرورش مبارکه: با تلاش‌ها و پیگیری‌های انجام شده 2 واحد آموزشی توسط خیرین کلنگ‌زنی و ساخت آنها آغاز شده است، اما بازهم به حمایت‌های آنها نیاز داریم تا فضاهای آموزشی مناسب را تأمین کنیم.

* اجلاس نماز دانش‌آموزی استان اصفهان با حضور جعفر تحویل پور رئیس اداره قرآن، عترت و نماز اداره کل آموزش‌وپرورش استان اصفهان، عبادی معاون پرورشی و تربیت‌بدنی ناحیه ۳ و داستان پور نویسنده و پژوهشگر حوزه جوان و نوجوان و جمعی از کارشناسان طرح امین برگزار شد.

* آیین کلنگ‌زنی مدرسه شش کلاسه روستاهای ورپشت و مدرسه شش کلاسه روستای محمدیه تیران و کرون با حضور محمدی‌کیا فرماندار شهرستان تیران و کرون، حجت‌الاسلام رشیدیان امام‌جمعه این شهرستان، سلطانی مدیر آموزش‌وپرورش و معاونین و کارشناسان مدیریت آموزش‌وپرورش تیران و کرون، عبد یزدان مدیرعامل مجمع خیرین مدرسه‌ساز استان، ذاکران معاون مشارکت‌های مردمی اداره کل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس استان خیرین روستای ورپشت، مدیران مدارس و مسئولین شهرستان تیران و کرون و مردم روستاهای ورپشت و محمدیه برگزار شد. گفتنی است این دو مدرسه با اعتباری بالغ بر 8 میلیارد ریال ساخته خواهد شد که 40 درصد آن را خیرین روستا و 60 درصد آن را اداره کل نوسازی مدارس استان هزینه خواهند کرد.

* با حضور محمدرضا ناظم زاده معاون آموزش متوسطه اداره کل و فاطمه سعیده اقارب پرست رئیس اداره تکنولوژی آموزشی و گروه‌های آموزشی و بررسی محتوا (متوسطه)؛ از رتبه‌های برتر جشنواره‌ها و مسابقات، سرگروه‌های آموزشی مقطع متوسطه اول در سال تحصیلی 1400-1399 و اعضای دبیرخانه سنجش و ارزشیابی تحصیلی مستقر در استان اصفهان تقدیر به عمل آمد.

* سید رضا موسوی‌زاده مدیر آموزش‌وپرورش شهرستان نجف‌آباد: با پیگیری ابوالفضل ابوترابی نماینده مردم شهرستان نجف‌آباد در مجلس شورای اسلامی، پروژه ساختمانی تیپ فاطمیون با ۱۲ کلاس با مبلغ اولیه ۲۰ میلیارد ریال کلید خورد که به جهت کمبود فضای آموزشی احداث این پروژه برای شهر گلدشت ضروری است و از خیرین دعوت می‌کنم برای تکمیل ساخت این آموزشگاه ما را یاری کنند.

* علی‌اصغر ذاکران معاون مشارکت‌های مردمی اداره کل نوسازی و تجهیز مدارس اصفهان: احداث ۳۳۰ مدرسه در دستور کار اداره کل نوسازی و تجهیز مدارس اصفهان است و ۸۰ درصد از این پروژه‌ها با کمک خیران در حال اجراست که یک‌صد باب از این مدارس تا پایان امسال تکمیل به آموزش‌وپرورش تحویل داده خواهد شد.

* انتخابات هیئت‌مدیره مجمع خیرین مدرسه‌ساز کشور با حضور یوسف نوری وزیر آموزش‌وپرورش، رؤسای مجامع خیرین مدرسه‌ساز استان‌ها و با شرکت ۱۳ کاندیدا از مجامع خیرین استان‌ها برگزار شد که مجتبی ملا احمدی رئیس مجمع خیرین مدرسه‌ساز استان اصفهان با کسب بالاترین تعداد رأی به‌عنوان عضو هیئت‌مدیره جامعه خیرین مدرسه‌ساز کشور انتخاب شد.

* آذرکیوان امیرپور معاون تربیت‌بدنی و سلامت اداره کل آموزش‌وپرورش استان اصفهان: حضور دانش‌آموزان در مدارس تابع رعایت شیوه‌نامه‌ها و پروتکل‌های بهداشتی است و تصمیم بر این است که تعداد روزهای حضور دانش‌آموزان در مدارس افزایش پیدا کند، اما اولویت اول انجام این کار، ظرفیت مدرسه و توجه به رعایت پروتکل‌ها و شیوه‌نامه "۰۶" است. تا هفته‌های گذشته دانش‌آموزان یک یا دو روز در مدرسه حضور داشتند؛ در برنامه‌های جدید پیگیری می‌شود تا یک روز حضور آن‌ها به دو روز و دو روز حضور به سه روز تبدیل شود و مدت‌زمان حضور آن‌ها در کلاس‌های درس و مدرسه بیشتر از قبل شود.

* آیین کلنگ‌زنی مدرسه 6 کلاسه روستای کفرود با حضور خانواده خیر مدرسه‌ساز مرحوم نوروشنی، محمدرضا ناظم زاده معاون آموزشی متوسطه اداره کل آموزش‌وپرورش استان، ملکیان معاون اداره کل نوسازی و تجهیز مدارس استان، عبد یزدان مدیر مجمع خیرین مدرسه‌ساز استان اصفهان و جمعی از مسئولین شهر ورزنه و مردم روستای کفرود برگزار شد. مدرسه شش کلاسه خیر ساز مرحوم نوروشنی در ساختمانی با 700 متر زیربنا، در نزدیکی آستانه بی‌بی رقیه کفرود به همت خانواده مرحوم نوروشنی بنا خواهد شد. همچنین آموزشگاه مرحومه بنکدار کفرود که به همت خیرین و با همکاری مجمع خیرین استان و اداره کل نوسازی ساخته شده است، با حضور مدعوین فوق افتتاح شد، تا با تأسیس آن، مشکل کمبود فضای آموزشی روستای کفرود تا حد زیادی مرتفع شود.

* دو گروه از قرآن‌آموزان دارالقرآن الکریم خمینی‌شهر و دارالقرآن الکریم استان به مرحله نهایی پنجمین دوره مسابقات همخوانی و مدیحه‌سرایی قرآن‌آموزان مراکز دارالقرآن الکریم سراسر کشور راه یافتند.
 

به اشتراک بگذارید :