22 شوال 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۱۱/۰۷ ۱۰:۵۰:۰۰
کد مطلب:  1870599
مدیرکل آموزش و پرورش شهرستانهای استان تهران در مراسم تشییع پیکر شهید گمنام:
شهدا بهترین الگوی رفتاری نسل جوان هستند

با حضور مردم شهید پرور شهریار و شهرستان‌های استان تهران مراسم بدرقه و تشییع پیکر پاک شهید گمنام هشت سال دفاع مقدس در اردوگاه شهید محمد منتظری شهریار برگزار شد

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش شهرستانهای استان تهران، سید مجتبی هاشمی در این مراسم با ادای احترام به ساحت نورانی شهدا و امام شهدا و تشکر از میزبانی مردم غیور و شهید پرور شهرستان شهریار که امروز نگذاشتند یاد و نام این عزیزان گمنام بماند، گفت: همه امنیت و آسایش امروزمان را مدیون این افلاکیان خاکی هستیم که با نثار جان خود عزت و افتخار را برایمان به ارمغان آورده‌اند.

وی گفت: امیدوارم وجود این شهید نامور در آسمان ها و گمنام در زمین در این اردوگاه دانش آموزی که محل رفت و آمد دانش آموزان عزیز آینده ساز این کشور است یک موقعیت و فرصت تربیتی مناسب برای نسل جوان باشد که بدانند عزیزانی جان خود را برای دفاع از کیان و حریم حرمت مردم سربلند کشورشان فدا کردند و آنها هم بدانند که وظیفه امروزشان چیست و چگونه باید این کشور را بسازند.

هاشمی در ادامه شهدا را بهترین الگوی رفتاری نسل جوان معرفی کرد و گفت: آموزش و پرورش به عنوان متولی تعلیم و تربیت در جامعه و به عنوان نهادی که وظیفه تربیت نسل جوان را دارد یکی از مهم ترین اهداف و وظایف اش پرداختن به ارزش‌های والای دفاع مقدس به ویژه ارزش‌‌های والای شهیدان و سبک زندگی آنان است و ان شاءالله که ما بتوانیم با ایجاد موقعیت‌ها و موقعیت‌های مناسب تربیتی از عهده وظایف مان برآییم.

مراسم تشییع پیکر پاک شهید گمنام عملیات بدر ۸ سال دفاع مقدس با بدرقه مردم قدرشناس شهرستانهای استان تهران تا محل اردوگاه شهید منتظری شهریار برگزار و در محل یادمان شهدا به خاک سپرده شد.

تدفین یکی از حماسه سازان دفاع مقدس در یک فضای فرهنگی و تربیتی برای اولین بار با هدف ایجاد زمینه‌های تربیتی بیشتر و آشنایی با فرهنگ ایثار و شهادت توسط آموزش و پرورش شهرستانهای استان تهران صورت پذیرفت.

مراسم شام غریبان این شهید گمنام نیز امشب بعد از نماز مغرب و عشاء با حضور اقشار مختلف مردم در محل اردوگاه شهید منتظری شهریار برگزار خواهد شد.

به اشتراک بگذارید :