13 شوال 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۱۱/۰۷ ۱۰:۴۵:۵۷
کد مطلب:  1870561
معاون آموزش ابتدایی آموزش و پرورش خراسان رضوی در جمع روسای ادارت آموزش و پرورش سطح استان خبر داد:
برگزاری بیش از ۲۸ هزار نفر- ساعت کارگاه آموزشی " شناخت مشکلات یادگیری دانش آموزان " ویژه آموزگاران ابتدایی استان

معاون آموزش ابتدایی آموزش و پرورش خراسان رضوی گفت: از نیمه دوم دیماه ۱۴۰۰ تاکنون بیش از ۲۸ هزار نفر - ساعت آموزگاران ابتدایی استان در کارگاه های آموزشی " شناخت مشکلات یادگیری دانش آموزان " شرکت کرده اند.

به گزارش روابط عمومی آموزش و پرورش خراسان رضوی، ابوالحسن حقیقی با بیان اینکه در تقسیم بندی اولویت های کاری، امور مهم و فوری باید در اولویت قرارگیرند گفت: زیست بوم جدید ما را به سرعت وارد حوزه آموزش های مجازی نمود و سواد دیجیتال مورد نیاز دانش آموزان، معلمین و خانواده ها است لذا طرح سواد دیجیتال در خراسان رضوی با هدف تسلط بر مباحث علوم کامپیوتر در پنج محور تاثیر رایانه، تفکر محاسباتی، شبکه های ارتباطی و طراحی سیستم، امنیت سایبری و سواد دیجیتال برگزار می شود.

وی با بیان اینکه 40 هزار دانش آموز و یک هزار و 800 معلم در 350 مدرسه سراسر استان در اجرای طرح سواد دیجیتال مشارکت دارند گفت: در سال تحصیلی جاری از مجموع 28 هزار و 267 دانش آموز بازمانده از تحصیل در مقطع ابتدایی 20 هزار و 134 دانش آموز با همت همکاران ما در سراسر استان شناسایی و به مدارس بازگشت داده شدند.

حقیقی با بیان اینکه در راستای بررسی چالش ها و فرصت ها و توانمند سازی معلمین، راهبران و سرگروه های آموزشی تا کنون از بیش از 9 هزار و 522 کلاس درس استان بازدید نموده اند افزود: بیش از ۶۰ هزار نفر-ساعت دوره آموزشی ویژه آموزگاران جدیدالورود به حوزه آموزش ابتدایی استان خراسان رضوی برگزار شد.

وی در ادامه افزود: در راستای راهکار ۶-۱۱ سند تحول بنیادین آموزش و پرورش و همچنین شیوع کرونا و ایجاد زیست بوم جدید آموزشی در راستای جلوگیری از افت تحصیلی و غلبه بر آسیب های آموزشی ایام کرونا و توجه به دانش آموزان دارای مشکلات و اختلالات یادگیری با همت ادارات آموزش و پرورش سطح استان، سرگروه های آموزشی و همچنین همکاری اداره استثنایی استان  کارگاه های آموزشی با اولویت دانش آموزان دوره اول ابتدایی، کارگاه های آموزشی شناخت مشکلات یادگیری برای آموزگاران برگزار شد.

معاون آموزش ابتدایی آموزش و پرورش خراسان رضوی گفت: هدف از برگزاری این دوره ها، آشنایی آموزگاران ابتدایی با انواع مشکلات یادگیری دانش آموزان ابتدایی می باشد تا با مداخله به هنگام توسط معلم و خانواده از افت تحصیلی این دانش آموزان جلوگیری شود و توسط معلم کلاس راهبردهایی در این زمینه باتوجه به شناخت کسب شده ارائه شود.

حقیقی با بیان اینکه در طرح ره یاری آموزش آموزشی و دفاتر مدیریت کلاس به دانش آموزان دارای مشکلات یادگیری توجه ویژه ای شده است افزود: در این راستا محتواهای کاربردی تدوین و تولید شده است و در بستر شاد برای آموزگاران و خانواده ها بارگذاری شده است تا با مداخلات به هنگام، ارتقاء شایستگی های علمی و مهارتی این دسته از دانش آموزان پوشش داده شود.

به اشتراک بگذارید :