22 شوال 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۱۱/۰۷ ۰۹:۱۱:۲۲
کد مطلب:  1870357
معاون تربیت‌بدنی و سلامت اداره کل آموزش‌وپرورش استان اصفهان خبر داد:
افزایش روزهای حضور دانش‌آموزان در مدارس / نظارت بر رعایت شیوه‌نامه‌

آذرکیوان امیرپور گفت: حضور دانش‌آموزان در مدارس افزایش‌یافته و اجرای این برنامه در هر مدرسه با مدرسه دیگر متفاوت و وابسته به فضای فیزیکی و تعداد دانش‌آموزان برای رعایت شیوه‌نامه و پروتکل‌های بهداشتی است.

به گزارش اداره اطلاع‌رسانی و روابط‌عمومی اداره کل آموزش‌وپرورش استان اصفهان و به نقل از ایمنا، آذرکیوان امیرپور معاون تربیت‌بدنی و سلامت اداره کل آموزش‌وپرورش استان اصفهان در خصوص روند آخرین برنامه‌ها برای افزایش حضور دانش‌آموزان در مدارس، اظهار داشت: حضور دانش‌آموزان در مدارس تابع رعایت شیوه‌نامه‌ها و پروتکل‌های بهداشتی است و تصمیم بر این است که تعداد روزهای حضور دانش‌آموزان در مدارس افزایش پیدا کند، اما اولویت اول انجام این کار، ظرفیت مدرسه و توجه به رعایت پروتکل‌ها و شیوه‌نامه "۰۶" است.

وی افزود: تا هفته‌های گذشته دانش‌آموزان یک یا دو روز در مدرسه حضور داشتند؛ در برنامه‌های جدید پیگیری می‌شود تا یک روز حضور آن‌ها به دو روز و دو روز حضور به سه روز تبدیل شود و مدت‌زمان حضور آن‌ها در کلاس‌های درس و مدرسه بیشتر از قبل شود.

معاون تربیت‌بدنی و سلامت اداره کل آموزش‌وپرورش استان اصفهان تاکید کرد: امیدواریم با هماهنگی مسئولان دانشگاه علوم پزشکی و انجام بازرسی‌های بیشتر از مدارس، این برنامه هر چه زودتر عملیاتی شود و دانش‌آموزان بتوانند تعداد روزهای بیشتری را در مدارس حضور پیدا کنند.

امیرپور ادامه داد: اجرای این برنامه در هر مدرسه با مدرسه دیگر متفاوت است؛ این اتفاق بیشتر وابسته به فضای فیزیکی مدارس و تعداد دانش‌آموزان برای رعایت شیوه‌نامه و پروتکل‌های بهداشتی، فاصله‌گذاری دانش‌آموزان و تهویه هوای کلاس‌ها در فصل زمستان است.

وی تصریح کرد: تیم‌های نظارتی به طور مرتب و روزانه از سوی اداره کل آموزش‌وپرورش، ادارات نواحی و مناطق برای بازرسی از مدارس اعزام می‌شوند و تیم‌هایی هم از سوی مرکز بهداشت استان و شهرستان‌ها نیز نظارت لازم برای رعایت شیوه‌نامه را دارند. البته برای مدارس در این بخش، فرم امتیازبندی وجود دارد و باید نمره ۸۵ را کسب کنند.

معاون تربیت‌بدنی و سلامت اداره کل آموزش‌وپرورش استان اصفهان اضافه کرد: اگر مدرسه امتیاز موردنظر را کسب نکند و مواردی را رعایت نکرده باشد، ابتدا موارد و نقص‌ها تذکر داده می‌شود و مدرسه موردنظر، یک هفته فرصت دارد تا نقص‌ها را جبران کند؛ در صورت اجرایی نشدن شیوه‌نامه و عدم رعایت موارد اعلام شده در اخطار نهایی مرکز بهداشت و آموزش‌وپرورش، تعطیلی مدرسه بعد از دوهفته صورت می‌گیرد.

امیرپور درمورد روند واکسیناسیون معلمان خاطرنشان کرد: واکسیناسیون دوز اول و دوم فرهنگیان بیش از ۹۵ درصد انجام شده است و تعدادی از همکاران فرهنگی هم دوز سوم را تزریق کردند و بیش از ۹۰ درصد دانش‌آموزان گروه سنی ۱۲ تا ۱۸ سال هم تاکنون واکسینه شده‌اند. در حال حاضر "اومیکرون" سویه غالب استان است و توصیه می‌شود همکاران فرهنگی هر چه زودتر نسبت به تزریق دوز سوم واکسن کرونا اقدام کنند.
 

به اشتراک بگذارید :