9 ربیع‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۶/۱۷ ۱۱:۵۶:۲۳
کد مطلب:  MH7lKdSy
دوره ضمن خدمت تغییر پایه و کتاب های درسی معلمان در زنجان آغاز شد

دوره حضوری ضمن خدمت تغییر پایه و کتاب های درسی با حضور هفت هزار معلم خانم و آقا در استان زنجان از روز سه شنبه آغاز شد و تا 28 شهریور جاری ادامه خواهد داشت.

معاون پژوهش و برنامه ریزی نیروی انسانی اداره کل آموزش و پرورش استان زنجان گفت: سال تحصیلی 95 – 96 پایه دهم ایجاد و 25 عنوان درسی در متوسطه نظری تغییر یافته است و اولین دوره حضوری ضمن خدمت مربوط به آموزش های مورد نیاز در خصوص تغییر کتاب های درسی از امروز در این استان آغاز شد.
      سید محمود صیفی نیا افزود: طی 20 روز گذشته مدرسان این دوره های آموزشی در تهران آموزش های مورد نیاز را فراگرفتند و اولین دوره ضمن خدمت حضوری معلمان متوسطه دوم نظری آغاز شده است که تا پایان شهریور معلمانی که باید از این آموزش ها بهره مند شوند در کلاس ها حضور خواهند داشت.
   وی، به آموزش های ضمن خدمت معلمان در مقاطع تحصیلی متوسطه دوم فنی و حرفه ای و کاردانش اشاره کرد و یادآورشد: بیش از 50 رشته تحصیلی در این مقطع تحصیلی وجود دارد که با توجه به گستردگی رشته ها، آموزش ضمن خدمت معلمان در سه سطح برگزار می شود.
   معاون پژوهش و برنامه ریزی نیروی انسانی اداره کل آموزش و پرورش استان زنجان گفت: در سطح اول معلمان رشته های فنی و حرفه ای و کاردانش همانند معلمان پایه دهم نظری در مناطق و نواحی 14 گانه این استان از دوره های ضمن خدمت حضوری بهره مند می شوند.
سیفی نیا ادامه داد: در سطح دوم آموزش ضمن خدمت حضوری برای معلمان نیز برخی از استان های کشور برگزار کننده خواهند بود، چرا که از استان زنجان 2 نفر نیازمند شرکت در این کلاس ها هستند که امکان برگزاری آموزش حضوری برای این تعداد وجود ندارد و متمرکز در استانی دیگر از دوره بهره مند می شوند.
وی افزود: سطح سوم آموزش برای معلمان رشته های فنی و حرفه ای و کاردانش به صورت مجازی از طریق سامانه یادگیری مجازی LMS خواهد بود.
معاون پژوهش و برنامه ریزی نیروی انسانی اداره کل آموزش و پرورش استان زنجان گفت: برای معلمان در مقطع تحصیلی ابتدایی نیز برای 2 عنوان درس ریاضی و تفکر پژوهش مجازی دوره های حضوری برگزار خواهد شد.
سیفی نیا تاکید کرد: برای معلمان پایه ششم تحصیلی و درس تفکر و پژوهش مجازی بیش از 2 هزار معلم از آموزش های مورد نیاز بهره مند می شوند.
وی از همه والدین خواست با توجه به تغییر محتوای کتاب های درسی در سال تحصیلی 95 - 96 همکاری تنگاتنگی با معلمان و مدیران مدارس داشته باشند.
دانش آموزان استان زنجان در سال تحصیلی 95 - 96 در حدود 2 هزار و 200 مدرسه در مقاطع مختلف تحصیلی تحت آموزش های 15 هزار فرهنگی قرار خواهند گرفت.
بیش از هشت هزار کلاس درس در مقطع تحصیلی ابتدایی، متوسطه اول و دوم در سال تحصیلی بیان شده در این استان دایر می شود.
بر اساس پیش بینی های انجام شده بیش از 175 هزار دانش آموز دختر و پسر مهر امسال وارد کلاس های درس می شوند که آمار قطعی پایان شهریور مشخص خواهد شد./ایرنا

به اشتراک بگذارید :