20 شوال 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۱۱/۰۶ ۲۱:۳۶:۵۷
کد مطلب:  1870013
معاون پرورشی اداره آموزش و و‌پرورش فریدون کنار:
طرح نماد با هدف کاهش آسیب‌های اجتماعی در تمامی مدارس فریدون کنار اجرا می‌شود

معاون پرورشی اداره آموزش و و‌پرورش فریدون کناردرجلسه ای که در دفتر امام جمعه شهرستان برگزار شد بیان کرد:طرح نماد با هدف کاهش آسیب‌های اجتماعی در تمامی مدارس فریدون کنار اجرا می‌شود.

به گزارش روابط عمومی اموزش و پرورش فریدون کنار؛"امیدمحمدیان"در جلسه ای که که در دفتر امام جمعه برگزار شد تاکید کرد:طرح ملی نماد با هدف کاهش آسیب های اجتماعی در ۷۰ مدرسه شهرستان فریدون کنار در حال اجرا می باشد.

محمدیان خاطر نشان کرد:درابتدای امر هدف ما آموزش مهارت های ۱۰ گانه این طرح توسط مدرسان به مدیران می باشد تا مدیران ما بتوانند آگاهی و دانش لازم برای اجرای این طرح در مدارس داشته باشند.

این مقام مسئول افزود:پس از آموزش مهارت ها ،غربالگری و شناسایی دانش آموزان آغاز خواهد شد و دانش آموزان پس از پاسخ به آزمون ۴۰ سوالی در سامانه همگام شناسایی خواهند شد.

وی اظهار داشت:طرح نماد (نظام مراقبتی اجتماعی دانش‌آموزان در برابر آسیب‌های اجتماعی) رویکردی جامع برای پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی در مدارس، ارتقای سلامت روانی اجتماعی دانش‌آموزان و کاهش رفتارهای پرخطر دانش‌آموزان است.

معاون پرورشی اداره آموزش و پرورش فریدون کنار در پایان خاطر نشان کرد:تبیین دقیق و عملیاتی اجرای طرح برای کلیه عوامل اجرایی در سطح منطقه و مدارس، اجرای برنامه‌های توانمندسازی، فعالیت‌های ارتقایی، مددکاری اجتماعی، ثبت موارد اورژانسی در سامانه و پیگیری تا حصول نتیجه از دیگر اهداف اجرای طرح ملی نماد است.

شایان ذکر است این جلسه باحضور امام جمعه محترم شهرستان"تقی پور" مدیریت آموزش و پرورش "اسماعیل زاده"،دادستان محترم شهرستان"برخور"،فرماندهی محترم نیروی انتظامی"هاشم پور" و نمایندگان دیگر دستگاهای مرتبط در دفتر امام جمعه برگزار شد.

به اشتراک بگذارید :