15 شوال 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۱۱/۰۶ ۱۴:۵۵:۴۹
کد مطلب:  1869827
مدیرکل آموزش و پرورش مازندران خبر داد:
برگزاری آزمون المپیادهای علمی برای بیش از 13 هزار دانش‌آموز مازندرانی

مدیرکل آموزش و پرورش مازندران از برگزاری آزمون المپیادهای علمی برای بیش از 13 هزار دانش‌آموز مازندرانی از صبح یکشنبه سوم بهمن ماه تا روز جمعه هشتم بهمن سال جاری خبر داد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش مازندران؛ «علیرضا سعدی پور» با اعلام این خبر افزود: المپیادهای علمی قله‌ی آموزش در نظام تعلیم و تربیت محسوب شده و خوشبختانه استان مازندران از جمله استان‌های پیشرو در امر المپیاد در کشور است و افتخار می‌کنیم که در سال گذشته دانش‌آموزان مازندرانی توانستند 25 مدال کشوری المپیادهای علمی را از آن خود کنند.

 

وی با بیان اینکه مرحله نخست آزمون المپیادهای علمی از صبح یکشنبه سوم بهمن ماه آغاز شده، تصریح کرد: مرحله نخست آزمون المپیادهای علمی همزمان با سراسر کشور برای بیش از 13 هزار دانش‌آموز مازندرانی از صبح یکشنبه سوم بهمن ماه آغاز شده و تا روز جمعه هشتم بهمن سال جاری ادامه خواهد یافت و نتایج پذیرفته‌شدگان در این آزمون دهه آخر اسفند ماه سال جاری اعلام می‌شود.

 

مدیرکل آموزش و پرورش مازندران تعداد حوزه‌های امتحانی را 304 حوزه در 25 شهرستان و منطقه اعلام کرده و گفت: امسال بیش از 13 هزار دانش‌آموز مازندرانی شامل 5838 دانش آموز دختر و 7294 دانش‌آموز پسر در آزمون المپیادهای علمی استان مازندران شرکت کرده‌اند که این میزان نسبت به سال گذشته افزایش داشته است. در سال گذشته حدود 11 هزار دانش‌آموز مازندرانی در المپیاد شرکت کرده بودند.

 

شایان ذکر است رشته های امتحانی در آزمون المپیاد علمی شامل رشته های زیر است : کامپیوتر، جغرافیا، علوم زمین، شیمی، تفکر و کار آفرینی، نجوم و اختر فیزیک، سلول‌های بنیادی و پزشکی بازساختی، فیزیک، زیست‌شناسی، ریاضی، اقتصاد و مدیریت، ادبی و علوم فناوری نانو.

به اشتراک بگذارید :