24 شوال 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۱۱/۰۴ ۱۴:۴۱:۰۰
کد مطلب:  1869807
مدیرکل قرآن، عترت و نماز وزارت آموزش و پرورش:
خوزستان پیشتاز فعالیت های قرآن، عترت و نماز در کشور/احیای سبک زندگی اسلامی منوط به ترویج فرهنگ نماز در مدارس است

مدیرکل قرآن، عترت و نماز وزارت آموزش و پرورش با اشاره پیشتازی آموزش و پرورش خوزستان در حوزه قرآن، عترت و نماز؛ بیان کرد: احیای سبک زندگی اسلامی تنها با تکیه بر رویکر ترویج فرهنگ نماز در مدارس محقق می شود‌.

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل معاونت پرورشی و فرهنگی به نقل از خوزستان، میکائیل قربانی در پیش اجلاسیه سراسری نماز دانش آموزی اظهار کرد: استان خوزستان با کسب موفقیت های متعدد در حوزه قرآن، عترت و نماز توانسته است از سایر استان ها در این حوزه پیشی بگیرد که این امر نشان از ظرفیت بالای این استان در این حوزه و نگاه ویژه متولیان تعلیم و تربیت این استان به امر قرآن، عترت و نماز است.

وی در ادامه با اشاره به اهمیت تلاش در راستای احیای سبک زندگی اسلامی؛ خاطرنشان کرد: تحقق این هدف تنها با تلاش برای ترویج فرهنگ نماز در بین دانش آموزان استان‌ امکان پذیر خواهد شد.

مدیرکل قرآن، عترت و نماز وزارت آموزش و پرورش در ادامه با تاکید بر جایگاه راز و نیاز و نیایش به عنوان یک فرهنگ مترقی؛ خاطرنشان کرد: فراموشی جایگاه معنویت راز و نیاز و نیایش چالش زندگی هزاره سوم است و متاسفانه جایگاه معنویت در زندگی کم رنگ شده است. البته در نسل های گذشته راز و نیاز و دعا و نیایش مهمترین وجه زندگی بود.
وی ادامه داد: زندگی نامه شهدا پر است از توسل به پروردگار و تاسی به اهل بیت عصمت و طهارت و بی شک سبک زندگی اسلامی تنها با احیای نماز محقق می شود. احیای نیایش و راز و نیاز و معنویت با باور قلبی همراه می شود.

باقری در ادامه با برشمردن ماموریت های آموزش و پرورش؛ توضیح داد: اقامه نماز، آموزش و نهادینه کردن این امر در بین دانش آموزان، برگزاری جشن نمادین تکلیف و آموزش عملی نماز از جمله اهداف عملکردی آموزش و پرورش در حوزه قرآن، عترت و نماز است و این امر نیز با مدیریت و راهبری مدیران و مربیان مدارس اجرایی خواهد شد.

وی در پایان یادآور شد: ۲۰ هزار روحانی پیش نماز جماعت و ۴۵ هزار معلم پیش نماز در سطح مدارس کشور در تحقق فرهنگ نماز خدمت رسانی می کنند. طرح پیوند نماز، خانه، مدرسه و مسجد از جمله مهمترین طرح های وزارتی در راستای ترویج فرهنگ نماز است.

به اشتراک بگذارید :