20 شوال 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۱۱/۰۶ ۱۴:۳۷:۲۹
کد مطلب:  1869799
مدیرکل آموزش و پرورش فارس در جمع مدیران مدارس کازرون تاکید کرد:
تمامی راهکارهای اجرایی مدارس باید ذیل اهداف سند تحول بنیادین قرار گیرد

مدیرکل آموزش و پرورش فارس گفت: تمامی راهکارهایی اجرایی مدارس باید ذیل اهداف سند تحول بنیادین قرار گیرد تا به سمت تربیت تمام ساحتی پیش برویم.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش فارس، محمد خلیل عسکری در نشست با مدیران و مربیان و معاونین پرورشی مدارس کازرون با یادآوری نقش  موثر والدین در آموزشهای دوران کرونا افزود: سهم تربیتی مادران در دوران کرونا بسیار مهم بوده و ما باید از این ظرفیت مشورتی در انجمن اولیا و مربیان به نحو مطلوب در بهره ببریم.


مدیر کل آموزش و پرورش فارس گفت: تربیت انسان به عنوان هدف اصلی خلقت، نشانگر اهمیت کار آموزش و پرورش است.
عسکری گفت: رهبر انقلاب قبل از تصویب سند تحول، سیاست هایی را در رابطه با تحول در  آموزش و پرورش ابلاغ نمودند که نشانگر اهمیت و حساسیت همیشگی آموزش و پرورش در نزد ایشان است.
وی گفت:برخی از تحول بنیادین آموزش و پرورش فقط تغییر در مقاطع را برداشت میکنند، ولی هدف ما از این تحول تربیت عبد صالح است.
عسکری یکی از اهداف کنونی دولت را اجرای سند تحول بنیادین آموزش و پرورش بیان داشت و افزود: یکی از ویژگی های سند تحول بنیادین، همین مباحث مربوط به رتبه بندی است که مجلس و دولت نسبت به اجرای آن اراده ای قوی دارند.
وی گفت: انتظار فرهنگیان  از دولت ولایت مدار و مجلس انقلابی که بحث  نظام رتبه بندی هر چه سریعتر به نتیجه برسد.
مدیر کل آموزش و پرورش فارس بر استفاده از جوانان نخبه و گام دومی در بدنه مدیریتی آموزش و پرورش اشاره کرد و افزود: در راستای اجرای بیانیه گام دوم انقلاب نباید از ظرفیت جوانان غافل شویم.
عسکری در ادامه با اشاره به اهمیت انطباق روندها بر سند تحول بنیادین افزود: ما باید در هر شش ساحت سند تحول با رعایت اصل مدرسه محوری و کانون بودن معلم، اقدام نماییم.
مدیرکل آموزش و پرورش فارس در خصوص بازگشایی مدارس و راه کارهای ممکن گفت:ما  هم اکنون با افت تحصیلی پنهان مواجه هستیم و طبق ابلاغ ریاست محترم جمهوری و وزیر آموزش و پرورش باید به سمت بازگشایی حضوری مدارس حرکت کنیم با این  شرط که سلامت دانش آموزان خط قرمز ماست و نگرانی والدین هم مورد توجه ما است.
عسکری در ادامه با اشاره به معظلات نیروی انسانی در آموزش و پرورش گفت: در استان فارس بالغ بر۱۳ هزار نیرو کم داریم که بخشی با اختصاص ساعات اضافه تدریس به معلمان و معلم دبیران و استفاده از معلمان بازنشسته جبران میشود اما برای حل این مساله باید دانشگاه های فرهنگیان را توسعه دهیم.
وی در ادامه با اشاره به اهمیت جایگاه دانشگاه فرهنگیان بیان کرد: یکی از برنامه های ما توسعه دانشگاه فرهنگیان است و مشکلات دانشگاه فرهنگیان کازرون را نیز پی گیری خواهیم نمود. 
مشاور مدیر کل آموزش و پرورش فارس در امور جوانان نیز در این جلسه گفت: کادر درمان فداکار و معلمان ایثارگر، قهرمانان مبارزه با کرونا هستند.


مرتضی کریمی گفت: فضایی که معلمان عزیز در کنار کادر درمان رقم زدند و در واقع از روح فرزندان این میهن مراقبت کردند، مقدمه را برای یک تحول جدید فراهم کرده است.
وی افزود: آموزش و پرورش استان فارس با آرایش گام دوم انقلاب اسلامی در فضایی عملی، سند تحول بنیادین و گام دوم را با تشکیل کارگروه های تخصصی با همسان سازی مفهومی بین صف و ستاد عملی خواهد نمود.
مشاور مدیر کل آموزش و پرورش فارس در امور جوانان گفت: جوانان فرهنگی در کنار پیشکسوتان مساله جهش همه جانبه آموزش و پرورش را در راستای تحقق یک ایران قوی رقم خواهند زد.

به اشتراک بگذارید :