22 شوال 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۱۱/۰۶ ۱۳:۲۹:۳۸
کد مطلب:  1869611
معاون اداره کل نوسازی، توسعه تجهیز مدارس استان خبر داد:
یک‌صد باب مدرسه تا پایان امسال به آموزش‌وپرورش تحویل داده خواهد شد

علی‌اصغر ذاکران گفت: احداث ۳۳۰ مدرسه در دستور کار اداره کل نوسازی و تجهیز مدارس اصفهان است و ۸۰ درصد از این پروژه‌ها با کمک خیران در حال اجراست.

به گزارش اداره کل آموزش و پرورش استان اصفهان به نقل از ایرنا، علی‌اصغر ذاکران معاون مشارکت‌های مردمی اداره کل نوسازی و تجهیز مدارس اصفهان، اظهار داشت: بیش از پنج هزار آموزشگاه در استان وجود دارد که سامانه گرمایشی ۷۷ درصد از این مدارس استاندارد شده است. با استانداردسازی سامانه گرمایش و سرمایش مدارس روش‌های سنتی قبلی مثل استفاده از بخاری گازی و نفتی حذف و به‌جای آن از شوفاژ با ایجاد موتورخانه مرکزی استفاده می‌شود.

وی کاهش اتلاف انرژی، مدیریت مصرف سوخت و جلوگیری بروز حوادث احتمالی را از جمله فواید این کار بیان کرد و افزود: مدارس نوبنیاد دارای سامانه گرمایشی جدید هستند، احداث موتورخانه و راه‌اندازی شوفاژ در همه مراکز آموزشی مستلزم اختصاص اعتبارات ملی از سوی دولت است که به دلیل محدودیت‌های اعتباری سرعت کار آهسته است و باتوجه‌به نوسان قیمت امکان برآورد هزینه برای سامانه استاندارد گرمایشی وجود ندارد.

معاون مشارکت‌های مردمی اداره کل نوسازی و تجهیز مدارس اصفهان تصریح کرد: ۲۸۰ واحد از مجموع بیش از پنج هزار و ۲۰۰ مدرسه استان، بیش از ۵۰ سال قدمت دارند و از همین رو احداث مجدد مدارس تخریبی در محل قبلی آن انجام می‌شود ولی در خصوص آموزشگاه‌های جدیدالتأسیس دسترسی به خیابان اصلی و کیفیت محیط موردتوجه است.

ذاکران تاکید کرد: احداث ۳۳۰ مدرسه در دستور کار اداره کل نوسازی و تجهیز مدارس اصفهان است و ۸۰ درصد از این پروژه‌ها با کمک خیران در حال اجرا است که یک‌صد باب از این مدارس تا پایان امسال تکمیل به آموزش‌وپرورش تحویل داده خواهد شد.
 

به اشتراک بگذارید :