19 شوال 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۱۱/۰۶ ۱۳:۲۵:۰۰
کد مطلب:  1869603
عضو شورای سیاستگذاری و رئیس ستاد برنامه‌ریزی مسابقات همخوانی قرآن کریم و مدیحه سرایی دارالقرآن های سراسر کشور خبرداد/
برگزاری مسابقات به صورت گروهی موجب تقویت روحیه کار تیمی و حس رقابت بین دانش آموزان می‌شود

عضو شورای سیاستگذاری و رئیس ستاد برنامه‌ریزی مسابقات همخوانی قرآن کریم و مدیحه سرایی دارالقرآن های سراسر کشور با اشاره به اهمیت وجود کار تیمی ، تقویت روحیه کار تیمی و ایجاد حس رقابت بین دانش آموزان را یکی از سمبل ها و هدف های این مسابقات دانست.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش آذربایجان شرقی، میکائیل باقری گفت: در سطح کشور حدود ۷۶۰ دارالقران داریم که این دارالقران ها فعالیت های قرآنی را به صورت تخصصی برگزار می‌کنند و اساتید این مجموعه‌ها بصورت تمام وقت با دانش‌آموزان در حال تمرین و آموزش هستند.

وی در خصوص ابزار جذب مسابقات افزود: برگزاری مسابقات در روش های گوناگون و به صورت گروهی موجب تقویت روحیه کار تیمی دانش‌آموزان و حس رقابت بین آنها می‌شود که یکی از سمبل ها و هدفهای نازله در این موضوع است.

عضو شورای سیاستگذاری و رئیس ستاد برنامه‌ریزی مسابقات خاطر نشان کرد: یکی از جذابیت های برگزاری مسابقات این است که دانش‌آموزان می‌توانند در محافل و جلسات مختلف به اجرا بپردازند و هدف عمده ما در این راستا را پیش ببرند که در این خصوص امورات بزرگی انجام گرفته است.

وی افزود: در سالهای گذشته این مسابقات به صورت حضوری برگزار می‌شد که گروه های منتخب برای اجرای مرحله نهایی در استان میزبان حاضر می‌گشتند که متاسفانه بدلیل وجود بیماری کرونا این مسابقات بصورت مجازی و ویدئو کنفرانس برگزار می‌گردد.

این مقام مسئول اظهار داشت: در مراکز دارالقرآن‌ها نیاز است که مربی ها صدای دانش آموزان شرکت کننده را گلچین کنند اما از آنجایی که همه مربی‌های ما توانایی ارزیابی در زمینه صداسازی را ندارند یک روند الگویی و بسیار سهل را اجرا کردیم که بر اساس آن فعالیت ها اجرا می گردند در واقع ما یک‌سری متون های واحد را به دارالقرآن ها ارجاع می‌دهیم تا براساس آن فعالیت های اجرایی خود را برگزار کنند.
وی در پایان شرح داد: قطعاً در ادامه بر اساس این روند گروه های شرکت کننده در مسابقات متون و دعاهای بهتری را اجرا خواهند کرد. نگاه ما به همخوانی قرآن کریم بسیار مهم است اما در مدیحه‌سرایی نیز اجرای متون فارسی و عربی حائز اهمیت می‌باشد.

 

spp.ir/apash1397                                    کانال آموزش و پرورش در سروش

http://instagram.com/ap.azar_shargi                 کانال آموزش و پرورش در اینستاگرام

https://www.aparat.com/andishe.ash               کانال آموزش و پرورش استان در آپارات

https://shad.ir/azarbaijansharghistudents            کانال آموزش و پرورش استان در شبکه شاد

30008624                                                   سامانه پیامکی آموزش و پرورش استان

به اشتراک بگذارید :