13 شوال 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۱۱/۰۶ ۱۳:۱۶:۰۱
کد مطلب:  1869565
مدیرکل آموزش و پرورش مازندران در مراسم گرامیداشت شهدای ششم بهمن آمل تاکید کرد:
ضرورت ترویج فرهنگ ایثار و شهادت برای پاسداری از انقلاب و خون شهدا

مدیر کل آموزش و پرورش مازندران در مراسم یادبود شهدای ششم بهمن سال ۶۰ شهرستان آمل که امروز در دبیرستان دخترانه شاهد شهرستان آمل برگزار شد تاکید کرد:ترویج فرهنگ ایثار و شهادت برای پاسداری از انقلاب و خون شهدا ضروری است.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش مازندران؛ «علیرضا سعدی پور» امروز با همراهی شعبانی معاون پرورشی و فرهنگی اداره آموزش و پرورش مازندران و گلستانی‌فر رئیس اداره امور شاهد و ایثارگران اداره آموزش و پرورش استان در مراسم گرامی‌داشت شهدای ششم بهمن سال ۶۰ آمل که در دبیرستان دخترانه شاهد شهرستان آمل برگزار شد، ضمن گرامی‌داشت یاد و خاطره ۳۶هزار شهید دانش آموز و ۵ هزار معلم شهید گفت: از افتخارات ما دبیر خانه دائمی لاله‌های روشن در مازندران است که در راستای ترویج فرهنگ شهادت طلبی و ایثارگری اقدامات مهمی را در آموزش و پرورش انجام می دهد.

مدیر کل آموزش و پرورش استان با اشاره سند تحول بنیادین که در سال ۹۰ توسط مقام معظم رهبری امضا شد خاطر نشان کرد: در سند تحول بنیادین ۱۳۱ راهکار اجرایی و ۲۳ هدف عملیاتی نوشته شده که در راهکار دو چهار این سند به ترویج فرهنگ‌ غنی ایثار، شهادت اختصاص یافته این بیانگر اهمیت جایگاه شهدا در دستگاه تعلیم و تربیت است.

وی در ادامه افزود: به مناسبت چهلمین سالگرد حماسه و مقاومت مردم شریف آمل گرد هم آمدیم تا یادی بکنیم از ۴۱ شهید این حماسه که ۵ نفرشان دانش‌آموز بودند و امروز امنیت این مرز و بوم را مدیون این شهدا هستیم.

سعدی پور اظهار کرد: هدف از به صدا در آمدن زنگ حماسه ششم بهمن آمل در سراسر استان آماده‌سازی دانش‌آموزان در سنگر تعلیم و تربیت برای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت که راهی برای پاسداری از انقلاب و خون شهدا است می‌باشد.

این مقام مسئول استانی از تمام دانش‌آموزان خواست تا بر اساس منویات مقام معظم رهبری خود را به سه سلاح دشمن شناسی، خوب درس خواندن و ارتباط با خدای بزرگ مجهز کنند. شایان ذکر است که در پایان مراسم زنگ یادبود حماسه ششم بهمن آمل سال ۶۰ با همراهی مدیر‌کل آموزش و پرورش استان و تعدادی از خانواده شهدای این حماسه به صدا در آمد.

به اشتراک بگذارید :