19 شوال 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۱۱/۰۵ ۱۲:۱۵:۰۰
کد مطلب:  1869407
مسابقات هم‌خوانی قرآن کریم و مدیحه‌سرایی مراکزدارالقرآن‌ سراسر کشور برگزار شد/
علی عزتی: برگزاری چنین مسابقاتی دانش آموزان را برای انجام کار تیمی تشویق می‌کند و بسیار موثر است

دبیر ستاد برنامه ریزی مسابقات هم‌خوانی قرآن کریم و مدیحه‌سرایی مراکزدارالقرآن‌ سراسر کشور، وزارت آموزش و پرورش را بزرگترین متولی برنامه های قرآنی دانست که قریب بر ۲۰ سال است؛ فعالیت های قرآنی در آن درحال برگزاری است.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش آذربایجان شرقی،علی عزتی در جلسه پنجمین دوره مسابقات هم‌خوانی قرآن کریم و مدیحه‌سرایی دارالقرآن‌های سراسر کشور گفت: به جرأت می تواینم بگوییم که وزارت آموزش و پرورش بزرگترین متولی برنامه های قرآنی است و قریب بر ۲۰ سال است که فعالیت های قرآنی در این وزارت در حال برگزاری است.
وی افزود: مصوبه قرآنی از سال ۱۳۷۸ در مجلس شورای اسلامی دریافت شده و ضرورت داشت تا فعالیت های وزارت آموزش و پرورش به جامعه و عموم مردم نمایان شود.
رئیس اداره قرآن وزارت آموزش و پرورش خاطر نشان کرد: در حال حاضر قریب بر ۵ دوره است که به صورت متوالی، رسمی و کشوری این مسابقات برگزار می گردد و فرآیند بسیار عالی را طی کرده‌ است.

عزتی در ادامه بیان کرد: این مسابقه یک فعالیت گروهی می‌باشد و شاهد فعالیت های گروهی کمی در وزارت هستیم بنابراین برگزاری این چنین مسابقاتی دانش آموزان را هرچه بیشتر برای انجام کار تیمی تشویق می‌کند و بسیار موثر است.
وی افزود: علی‌رقم وجود بیماری کرونا این مسابقه در طی ۳ فرآیند منطقه‌ای، استانی و کشوری برگزار شد که در وزارت نیز در ۲ مرحله مقدماتی و نهایی مورد ارزیابی قرار گرفت که بغیر از یکی استان‌های کشور باقی دارالقرآن‌های استان‌ها در این مسابقه شرکت داشتند و این آثار حاصل فعالیت‌های ۱۵۰۰ گروه می‌باشد.
علی عزتی در پایان شرح داد: امسال نیز به لطف خداوند منان و بر اساس برنامه تحولی پیش بینی شده می‌توانیم زمینه داوری هوشمندانه را فراهم کنیم تا بلافاصله پس از داوری دانش آموزان عزیز و اولیاهایشان بتوانند از نتایج آگاه شوند.

 

spp.ir/apash1397                                    کانال آموزش و پرورش در سروش

http://instagram.com/ap.azar_shargi                 کانال آموزش و پرورش در اینستاگرام

https://www.aparat.com/andishe.ash               کانال آموزش و پرورش استان در آپارات

https://shad.ir/azarbaijansharghistudents            کانال آموزش و پرورش استان در شبکه شاد

30008624                                                   سامانه پیامکی آموزش و پرورش استان

به اشتراک بگذارید :