22 شوال 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۱۱/۰۶ ۰۷:۱۱:۴۱
کد مطلب:  1868767
مدیرکل قرآن، عترت و نماز وزارت آموزش‌وپرورش خبر داد:
آغاز مرحله نهایی پنجمین دوره مسابقات همخوانی و مدیحه‌سرایی قرآن‌آموزان مراکز دارالقرآن الکریم سراسر کشور

مدیرکل قرآن، عترت و نماز وزارت آموزش‌وپرورش از آغاز مرحله نهایی پنجمین دوره مسابقات همخوانی و مدیحه‌سرایی قرآن‌آموزان مراکز دارالقرآن الکریم سراسر کشور خبر داد.

به گزارش اداره اطلاع‌رسانی و روابط‌عمومی اداره کل آموزش‌وپرورش استان اصفهان به نقل از روابط‌عمومی و امور بین‌الملل معاونت پرورشی و فرهنگی، میکائیل باقری دراین‌خصوص گفت: مرحله نهایی پنجمین دوره مسابقات همخوانی و مدیحه‌سرایی قرآن‌آموزان مراکز دارالقرآن الکریم سراسر کشور از پنجم لغایت 7 بهمن‌ماه به میزبانی اداره کل آموزش‌وپرورش استان آذربایجان شرقی و در شهر تبریز برگزار خواهد شد.

وی افزود: برای داوری این دوره از مسابقات 8 نفر از اساتید و داوران برجسته و بین‌المللی انتخاب شده‌اند که  4 نفر از این داوران در بخش پسران و 4 نفر دیگر در بخش دختران قضاوت و داوری گروه‌ها را به عهده خواهند داشت.

مدیرکل قرآن، عترت و نماز وزارت آموزش‌وپرورش تصریح کرد: در این دوره از مسابقات  16 گروه در بخش پسران و 15 گروه در بخش دختران به مرحله نهایی راه‌یافته‌اند که هر گروه یک قطعه مدیحه‌سرایی و یک قطعه هم‌خوانی قرآن کریم اجرا می‌کنند.

وی خاطرنشان کرد: مسابقات همخوانی و مدیحه‌سرایی از سطح مراکز دارالقرآن الکریم آغاز می شود و هر مرکز دارالقرآن حداقل 1 گروه در بخش پسران و 1 گروه در بخش دختران برای حضور در مسابقات معرفی می‌کنند که در مرحله استان با سایر گروه‌های استان خود به رقابت می‌پردازند و در نهایت یک گروه پسران و یک گروه دختران به‌عنوان نماینده استان به مرحله مقدماتی کشوری راه می‌یابند و اگر بتوانند حدنصاب را کسب کنند به مرحله نهایی کشوری راه پیدا خواهند کرد.

باقری تصریح کرد: اختتامیه این دوره از مسابقات با حضور مسئولان کشوری به‌صورت زنده از شبکه قرآن و معارف صداوسیمای جمهوری اسلامی و شبکه شاد پخش خواهد شد که برگزیدگان مسابقات در آن تجلیل خواهند شد.

وی ادامه داد: باتوجه‌به اینکه مسابقات به‌صورت مجازی برگزار می‌شود فوق‌برنامه‌هایی توسط استان میزبان در نظر گرفته شده است که دانش‌آموزان می‌توانند با مراجعه به کانال اختصاصی این دوره از مسابقات از این برنامه‌ها بهره‌مند شوند.

به اشتراک بگذارید :