18 شوال 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۱۱/۰۵ ۲۳:۱۲:۴۱
کد مطلب:  1868699
مدیرآموزش و پرورش فومن:
تسهیل شرایط کامل آموزش های حضوری «دانش‌آموزان با نیازهای ویژه» با حضور معلمان در مدارس فومن

ایوب بیتا مدیر آموزش و پرورش فومن گفت: با حضور معلمان، شرایط را برای استقرار کامل «دانش‌آموزان با نیازهای ویژه» در مدرسه تسهیل کنیم.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی و روابط آموزش و پرورش شهرستان فومن، ایوب بیتا درخصوص روند آموزش‌ «حضوری» در مدارس استثنایی شهرستان، اظهار کرد: از آذر ماه که ستاد ملی کرونا مجوز بازگشایی تدریجی مدارس شهر را صادر کرد، مدارس استثناییآموزش‌های حضوری خود را آغاز کردند.

مدیر آموزش و پرورش شهرستان با اشاره به اینکه 2 مدرسه استثنایی در فومن مشغول به فعالیت آموزشی میباشد، اضافه کرد: مجموعا یکصد دانش آموز در مدارس استثنایی شهید اصغری و تلاش مشغول به تحصیل هستند؛ لذا امکان فاصله گذاری و  آموزش های حضوری در مدارس استثنایی نسبت به مدارس عادی فراهم تر  است.

ایوب بیتا  با اشاره به  تصمیم اخیر ستاد ملی مقابله با کرونا و تأکید وزیر آموزش و پرورش مبنی بر بازگشایی کامل مدارس، گفت: مطابق شیوه نامه ارسالی از وزارتخانه، معلمان باید ساعات موظف خود را در مدرسه حضور داشته باشند و اگر هم قرار باشد بنا به شرایط، آموزشی به صورت مجازی ارائه شود، از همان کلاس درس، آموزش مجازی به گروه‌هایی که نمی‌توانند در مدرسه حاضر شوند ارائه شود تا شرایط برای استقرار کامل دانش‌آموزان در مدرسه فراهم شود.

وی با اشاره به این که آموزش مجازی تعطیل نخواهد شد و در کنار آموزش حضوری ادامه خواهد یافت، گفت:  تأکید بر آموزش های حضوری است، اما اگر شرایط حضور برخی دانش آموزان با نیازهای ویژه به دلیل شرایط خاص این دانش آموزان فراهم نباشد، مدارس باید شرایط آموزش مجازی را برای این دانش آموزان فراهم سازند.

گفتنی است مدارس استثنایی شهید اصغری با 66 دانش آموز در مقطع ابتدایی و دبیرستان دوره اول تلاش با 34 دانش آموز در شهرستان مشغول به ارائه فعالیت آموزش حضوری می باشند/س ا

به اشتراک بگذارید :