22 شوال 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۱۱/۰۵ ۱۵:۳۹:۳۸
کد مطلب:  1868485
مدیرکل آموزش و پرورش شهرستانهای استان تهران در نشست ستاد استقبال از شهید گمنام؛
در فضاهای تربیتی و آموزشی همواره به یاد و نام شهدا و حضورشان نیاز داریم

جلسه ستاد استقبال از شهید گمنام در اردوگاه شهید منتظری شهریار برگزار شد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی شهرستان‌های استان تهران، در این‌ جلسه که به ریاست «سید مجتبی هاشمی» مدیر کل آموزش و پرورش شهرستان‌های استان تهران عصر امروز برگزار شد، سرهنگ «روح الله عرب» مسئول بسیج دانش آموزی و فرهنگیان استان تهران، سرهنگ «اکبر ترکمانی»جانشین فرمانده ناحیه مقاومت حضرت امیرالمؤمنین شهرستان شهریار، «جعفر نایب صدری» رئیس بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس جنوب غرب استان تهران حضور داشتند.

در این جلسه مراحل انجام مراسم استقبال و وداع از شهید گمنام، تشییع و تدفین، و مراسم شام غریبان این شهید توسط حاضران مرور شد.

مدیر کل آموزش و پرورش شهرستان‌های استان تهران گفت: تاکنون برای ساخت یادمان، برگزاری مراسم ها و دعوت از مهمانان ویژه، دانش آموز و فرهنگی صدها نفر ساعت کار صورت گرفته است.

هاشمی تاکید کرد: همواره در فضاهای تربیتی و آموزشی به یاد و نام شهدا و حضورشان نیاز داریم.

وی خبر داد: در راستای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت و نمادسازی دوران دفاع مقدس برای دانش آموزان و فرهنگیان، بر آن شدیم تا میزبان و یا در واقع مهمان یک شهید گمنام در اردوگاه شهید منتظری شهریار باشیم.

این مقام مسئول، اطلاع رسانی فراگیر برای استقبال گسترده و چشمگیر از شهدا را از مهم ترین وظایف این ستاد دانست.

شایان ذکر است، یک شهید گمنام از دوران دفاع مقدس که به تازگی تفحص شده است صبح پنجشنبه در شهریار به سمت اردوگاه شهید منتظری تشییع و در یادمان ویژه ای که به همین منظور ساخته شده است به خاک سپرده خواهد شد.

به اشتراک بگذارید :